Fide Atölyeleri ;

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerini de desteklemek ve farklı beceriler kazanmalarına yardımcı olmak için Fide Atölyeler Programını uyguluyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin tutkularının peşinden gitmesine olanak vermek, farklı alanlarla tanışmalarını sağlamak, yaşam içinde karşılaşabilecekleri beceri isteyen problem durumlarını okulda yaşatıp çözüm yolları bulmalarına destek olmaktır. 

Fide Atölyeler Programı kredili sistemle yürütülmektedir. Her öğrencimiz eğitim öğretim dönemi sürecinde katıldığı atölyelerden krediler alacaktır. Bu krediler toplamı, yıl sonu atölye toplam puanını oluşturacaktır. Her atölye, içerdiği beceriye bağlı olarak farklı sürelerde tamamlanmaktadır. 

Fide Okullarında öğrencilerin kendi atölye programlarını özgürce oluşturmalarına olanak sağlanır. Bu şekilde öğrencilerimizin ilgilerini keşfetmelerine ve kendi öğrenmelerini görmelerine yardımcı oluruz. Atölyelerimizde cinsiyet ayrımcılığı bulunmamaktadır, örneğin düğme dikme atölyesi de, çivi çakma atölyesi de her öğrencimize açıktır ve tüm öğrencilerimizi atölye katılımları konusunda destekleriz.