Menü
Adem Özsöz Adem Özsöz
Adem Özsöz Ahşap Eğitmeni
Adem Özsöz
Adem Özsöz Ahşap Eğitmeni aozsoz@fideokullari.k12.tr

1982 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü bitirdi. Reklamcılık sektöründe on yıl süreyle tasarım ve imalat departmanlarında görev aldı. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünden önlisans diploması ile mezun oldu. Hâlen, Waldorf Erken Çocukluk Dönemi Eğitmen Eğitimine devam ediyor.

2015 yılında oğlu için tasarladığı oyuncaklarla başlayan macerasını, mobilya süsleme sanatı üzerine ustalık ve usta öğreticilik eğitimi alarak belgelendirdi.

Tüplü dalış ve fotoğrafçılık ilgi alanları arasında yer alıyor. Yaşam mottosu; merak, araştırma ve üretme kavramlarından oluşuyor. Farklı mekânlarda çocuklar ve yetişkinler için ahşap atölyeleri düzenliyor.

Fide Okullarında Ahşap Eğitmeni olarak görev yapıyor.

Alper Yılmaz Alper Yılmaz
Alper Yılmaz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Alper Yılmaz
Alper Yılmaz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ayilmaz@fideokullari.k12.tr

1988 yılında Düzce'de doğdu ve ilk-orta-lise eğitimini orada tamamladı. Sabancı Üniversitesinde renkli ve çoğulcu bir eğitim alarak Toplumsal ve Siyasal Bilimler bölümünü bitirdi. Merakı nedeniyle ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünde okudu.

Tiyatro, müzik gibi sanat dallarında yıllarca çeşitli çalışmalarda bulundu.

Sosyal ve pozitif bilimlerden zevk alan, yardımsever, hayvansever, özgün ve iyi bir insan olma yolculuğuna şükür ve sabır eşliğinde; sevgili eşi, biricik kızı ve sevdikleriyle devam ediyor. Çok yönlülüğü bir hediye olarak kabul ediyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapıyor.

Aslı Gülsem Aslı Gülsem
Aslı Gülsem İngilizce Öğretmeni
Aslı Gülsem
Aslı Gülsem İngilizce Öğretmeni agulsem@fideokullari.k12.tr

Ankara'da doğdu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Hacettepe Üniversitesinden İngilizce Öğretmenliği formasyonu aldı. Üniversiteden sonra İsviçre'ye dil öğrenmeye gitti. Fransızca ve Almanca dillerini öğrendi. 2004 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Antalya'da turizm alanında çalıştı. 2007 yılında TED Alanya'da İngilizce öğretmenliğine başladı. 2011 yılından itibaren İstanbul'da özel bir kurumda İngilizce Öğretmenliği yaptı. Uluslararası Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Polonya ve Berlin'deki kardeş okullar ile öğrenci değişimi programını yürüttü ve uluslararası müzik festivallerinde öğrencilere lider öğretmen olarak eşlik etti.

Fotoğraf çekmek, farklı ülkeleri gezmek, sanatla ilgilenmek, yüzmek, yemek yapmak başlıca ilgi alanlarıdır.

Fide Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Aslı Hercihan Aslı Hercihan
Aslı Hercihan İngilizce Öğretmeni
Aslı Hercihan
Aslı Hercihan İngilizce Öğretmeni ahercihan@fideokullari.k12.tr

1995 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitiminde tam burs kazanarak Amerika'da 1 sene geçirdi. 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında Türk İşaret Dili ve İspanyolca eğitimi aldı, Erasmus Programı'yla Çekya'da bulundu.

2018-2020 yılları arasında Bilfen Okullarında CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımı ile İngilizce sınıf öğretmenliği yaptı.

2013'ten beri bir kültürlerarası değişim programında aktif gönüllü olarak çalışıyor, aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyesi. Farklılıklarımızın bizi zenginleştirdiğine inanıyor. Hayalleri, dünyadaki farklı kültürleri tanımak ve Kuzey Işıkları'nı görmek.

Günlük hayatında arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor, kickbox eğitimi alıyor ve turuncu rengine bayılıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsü'nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Aybüke Kandazoğlu Aybüke Kandazoğlu
Aybüke Kandazoğlu Kurumsal İletişim Uzmanı
Aybüke Kandazoğlu
Aybüke Kandazoğlu Kurumsal İletişim Uzmanı akandazoglu@fideokullari.k12.tr

1990 yılında İstanbul'da doğdu. Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun oldu. 2019 yılında Uluslararası & Lezzet Akademisinde, Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık eğitimi aldı. Bağdat Caddesinde yer alan bir İtalyan Restoranında aşçılık stajını tamamladı. Uzun yıllar, Altınbaş Üniversitesinde Rektör Özel Kalemi olarak çalıştı. İletişim alanında çalışma hayali sebebiyle sektör değiştirerek, Evyap Kurumsal İletişim Departmanında görev aldı.

Dünya turu yapmak amacıyla yola çıkarak, 20'den fazla ülkeye turistik seyahat gerçekleştirdi. Yemek yapmak, köpek ve kedilerine zaman ayırmak en keyif aldığı aktiviteler arasında yer alıyor.

Fide Okullarında Kurumsal İletişim Uzmanı olarak görev yapıyor.

Ayşe Altuntaş Ayşe Altuntaş
Ayşe Altuntaş Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni
Ayşe Altuntaş
Ayşe Altuntaş Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor ve Sporcu Sağlığı Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak on beş yıl farklı özel eğitim kurumlarında görev aldı. Basketbol, yüzme branşlarında antrenörlük yaptı. Basketbol branşında kız ve erkek takımlarında iki Türkiye Şampiyonluğu yaşadı.

Scuba diving ve fotoğraf çekmek özel ilgi alanları arasında yer alıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ayşe Özlem İnci Ayşe Özlem İnci
Ayşe Özlem İnci Beden Eğitimi Öğretmeni
Ayşe Özlem İnci
Ayşe Özlem İnci Beden Eğitimi Öğretmeni oinci@fideokullari.k12.tr

1985 yılında doğdu. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu bitirdi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programına dahil olmaya hak kazandı. Hentboldaki sporcu ve antrenörlük geçmişinin yanı sıra çeşitli alanlarda düzenlenen spor kamplarında Etkinlik Sorumlusu olarak görev aldı.

6. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi Ejer'de, "Okul öncesi ve 1. Sınıf Ebeveynlerinin Çocuklarını Spora Yönlendirme Amaçlarına Karşılaştırmalı Bir Bakış" başlıklı makalenin sunumunu gerçekleştirdi.

"Yerin Dibinden Geliyorum" isimli öykü kitabı 2021'in mart ayında İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Banu Balbay Banu Balbay
Banu Balbay İngilizce Öğretmeni
Banu Balbay
Banu Balbay İngilizce Öğretmeni bbalbay@fideokullari.k12.tr

1990 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Pedagojik formasyonunu da aynı üniversiteden aldı.

Çeşitli okullarda her kademeden öğrenci grubuyla çalıştı. İngilizce öğretmenliğinin yanı sıra yöneticilik, bölüm başkanlığı ve eğitim danışmanlığı da yaptı. Son çalıştığı kurum bünyesinde IB PYP alanında sertifika eğitimlerine katıldı. Çoğunlukla ilkokul kademesi öğrencileriyle çalışarak farklılaştırma, 21. yüzyıl becerileri, gamification, Cambridge YLE exams vb. alanlarda eğitimler aldı.

Öğrencilerinin her birinin biricik olduğuna inanır, onların duygusal ve sosyal gelişimine önem verir.

Kendince okur yazar, şarkı söyler ve resim yapar. Kalabalık dost sofraları, gülüşler ve anılar hayatının ayrılmaz parçalarıdır.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Banu Turan Çiçen Banu Turan Çiçen
Banu Turan Çiçen Kayıt Kabul Görevlisi
Banu Turan Çiçen
Banu Turan Çiçen Kayıt Kabul Görevlisi bcicen@fideokullari.k12.tr

1986 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdikten sonra iş hayatına atıldı. Birçok sektörde Müşteri Yöneticiliği yaptı. Çeşitli firmalarda edindiği bilgi ve tecrübeler ile bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir firmada, Finans ve Donanım Sorumlusu olarak görev aldı.

Sokak hayvanları ve çocuklara olan sevgisi, hayat enerjisinin odak noktasını oluşturuyor. Bireylerin daima gelişmesi ve yenilenmesi gerektiğine inanıyor. Gelişimin ve ilerlemenin tek yolunun her dönemde eğitim olduğu en temel görüşü.

Fide Okulları Kayıt Kabul Görevlisi olarak görev yapıyor.

Buket Karadeniz Buket Karadeniz
Buket Karadeniz Sınıf Öğretmeni
Buket Karadeniz
Buket Karadeniz Sınıf Öğretmeni bkaradeniz@fideokullari.k12.tr

1992 yılında Kocaeli'de doğdu. 2014 yılında Amasya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında diksiyon, beden dili, liderlik ve takım çalışması, mülakat teknikleri eğitimlerine katıldı. Kocaeli Hedise Evyap İlkokulunda bir yıl çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği "Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu"na katıldı. İki yıl Özel Yıldız Yağmuru Rehabilitasyon Merkezinde görev aldı. 2016-2019 yılları arasında Bilfen Halkalı İlkokulunda çalıştı. Çalıştığı süre boyunca hızlı okuma teknikleri, dokuz tip mizaç modeli, öğrenme stilleri gibi çeşitli hizmetiçi eğitimlere katıldı.

Eğitim, çocuk gelişimi, psikoloji alanlarıyla ilgilenen Buket; kitap okumayı, doğada zaman geçirmeyi seviyor. Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini bu yıl tamamlamayı hedefliyor. Yogaya ve spora vakit ayırıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Caner Toprak Caner Toprak
Caner Toprak Sahne Sanatları Öğretmeni
Caner Toprak
Caner Toprak Sahne Sanatları Öğretmeni ctoprak@fideokullari.k12.tr

1991 yılında İstanbul'da doğdu. 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra özel okullarda drama öğretmeni olarak görev aldı. Ayrıca "Kanıt" adlı dizide, "İnanç Odası" ve "Durak" adlı filmlerde oyunculuk yaptı. Bunların dışında çeşitli reklam filmlerinde yine oyuncu olarak yer aldı. Profesyonel olarak yaptığı eğitmenliğin ve oyunculuğun yanı sıra müzikle de amatör olarak ilgileniyor. 2020 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan "Duymadığın Sözler" adlı şarkısı Avrupa Müzik etiketiyle yayınlandı.

Gitar çalmak, beste yapmak, şarkı söylemek, yazarlık ilgileri arasında bulunuyor. Bu alanlarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Okumayı en çok sevdiği tür ise psikoloji. Açık yürekliliğin, hâlden anlamanın ve "daha güzeli nasıl mümkün olur?" sorusunun peşinde koşarak yaşıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sahne Sanatları Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Cansu Ağaçdiken Cansu Ağaçdiken
Cansu Ağaçdiken Ortaokul Müdürü
Cansu Ağaçdiken
Cansu Ağaçdiken Ortaokul Müdürü cagacdiken@fideokullari.k12.tr

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılında öğretmenlik becerilerini geliştirmek adına İngiltere’de bulunan ITTC Enstitüsüne (International Teaching and Training Centre) katıldı ve TESOL (Teaching in English to Speakers of Other Languages) sertifikasını aldı. Türkiye’ye döndükten sonra farklı özel okullarda görev yaptı. Öğretmenlik hayatı boyunca; Young Learner Teaching and Very Young Learner Teaching, Key to 21st Century Skills and Differentiated Instruction, International Bilingual Education Conference, Professional Development Conference, Junior Mun gibi eğitim, seminer ve konferanslara katıldı.

2019 yılında Sabancı Üniversitesinin SLTEP (Öğretmen Mentörlüğü) programını ve 2021 yılında yine Sabancı Üniversitesinin Okul Liderliği Sertifika Programını tamamladı.

Sokak hayvanları ile ilgilenmeyi, evindeki kedisi ile oynamayı, sahilde paten kaymayı, arkadaşlarına yemek yapmayı ve spor yapmayı çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Ortaokul Müdürü olarak görev yapıyor.

Cemil Altay Cemil Altay
Cemil Altay Matematik Öğretmeni
Cemil Altay
Cemil Altay Matematik Öğretmeni caltay@fideokullari.k12.tr

1985 yılında Adana'da doğdu, Antakya'da büyüdü. Lisans eğitimi sürecinde 2 yıl Marmara Fizik Öğretmenliği bölümünde okudu, ardından İstanbul Üniversitesi Matematik bölümüne yerleşti, formasyon eğitimini de aynı okulda tamamladı.

Üniversite eğitimi boyunca kitapçılarda çalıştı. Edebiyata olan merakını öykü ve şiir yazarak sürdürdü, yazdığı öykü ve şiirler süreli dergilerde yayımlandı. Bu arada ufku genişledikçe matematiği senaryolaştırmaya, oyunlaştırmaya, fen bilimleriyle somutlaştırmaya çalıştı. Matematik alanındaki ilk atölye çalışmalarına Çimenev Bilim ve Sanat Evinde başladı. TÜZYEV Mozaik Okullarında çalıştı, Yeditepe ve Bilgi Üniversitelerinde yapılan Yaz ve Kış Okullarında Oyunlar Teorisine Giriş, Mantıksal Sekme, Mantıkdışı Boyutlar, Matematik ve Oyun, Matematik Dedektifleri ve STEM dersleri verdi, farklılaştırılmış içeriklerle ilgili projeleri yönetti.

Türk edebiyatına bayılır, Hasan Ali Toptaş ve Barış Bıçakçı'nın yeni kitabı çıkmadan son kitabını okumaz. 2003'te üniversiteye hazırlanırken izlemeye başladığı One Piece mangasının takipçisidir.

Sinek ısırıklarının müellifidir, ona göre "Tüm canlılar oynayarak öğrenir..."

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Matematik Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ceyda Tümer Ceyda Tümer
Ceyda Tümer Ortaokul Akademik Koordinatörü ve İngilizce Bölüm Başkanı
Ceyda Tümer
Ceyda Tümer Ortaokul Akademik Koordinatörü ve İngilizce Bölüm Başkanı ctumer@fideokullari.k12.tr

1983 yılında Erzurum’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Üniversite eğitiminin son senesinde; Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini, daha sonra da Yıldız Teknik Üniversitesinde Eğitim Programları ve Öğretim yüksek lisansını tamamladı. İlk olarak Bilfen Kolejinde öğretmenliğe başladı, ardından Denizatı Koleji, Yönder Koleji, Geo Koleji ve Keystone International Kolejinde Yabancı Diller, IB PYP-MYP-DP Koordinatörlüğü ve Akademik Koordinatörlük görevlerinde bulundu.

Öğretmenlik hayatı boyunca öğrenme ve öğrendiklerini sınıf ortamına taşımak için; Teaching Young Learners and Very Young Learners, Differentiated Instruction, UBD, Bilingual Teaching, Inquiry Based Learning, IB eğitimleri, MUN, Tesol, IATEFL gibi eğitim, seminer ve konferanslara katıldı. Çeşitli eğitim sempozyumlarında öğretmen eğitimleri verdi. Skills derslerinde kullanılmak üzere bir yardımcı kitap yazdı.

Edebiyatla ve ekstrem sporlarla ilgileniyor. Uzun yıllar bir edebiyat dergisinde hikâyeler ve denemeler yazdı. Seyahat ederek farklı kültürleri tanımayı çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Ortaokul Akademik Koordinatörü ve İngilizce Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor.

Çiğdem Berber Çiğdem Berber
Çiğdem Berber İdari İşler Sorumlusu
Çiğdem Berber
Çiğdem Berber İdari İşler Sorumlusu

1974 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun yıllar Migros Ticaret A.Ş.'de görev yapan Çiğdem; evli ve iki çocuk annesi. Kitap okumayı, yemek yapmayı ve seyahat etmeyi seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İdari İşler Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Çiğdem Onay Çiğdem Onay
Çiğdem Onay Sınıf Öğretmeni
Çiğdem Onay
Çiğdem Onay Sınıf Öğretmeni conay@fideokullari.k12.tr

1983 yılında Batman'da doğdu. 2005 yılında Dicle üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2 yıl devlet okulunda, 11 yıl TED Batman Kolejinde çalıştı. Birçok hizmet içi eğitime katıldı. Ankara Üniversitesinde "Yaratıcı Drama" eğitimi aldı.

Çocuklarıyla vakit geçirmeyi, sinemaya ve tiyatroya gitmeyi, müzik dinlemeyi, psikoloji ve kişisel gelişim kitapları okumayı seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Deniz Çavuşoğlu Deniz Çavuşoğlu
Deniz Çavuşoğlu Sınıf Öğretmeni
Deniz Çavuşoğlu
Deniz Çavuşoğlu Sınıf Öğretmeni dcavusoglu@fideokullari.k12.tr

İstanbul Üniversitesi mezunu, Üstün Zekalılar Öğretmeni. Aynı zamanda Go & Strateji  Eğitmeni, Zeka & Akıl Oyunları Eğitmeni ve FPS ​ (Future Problem Solving)​ Koçu.

 

2009 yılından itibaren çeşitli kurumlarda öğretmenlik, yöneticilik ve danışmanlık  görevlerinde bulundu. İstanbul ve İzmir'de çeşitli kurumlarda Renzulli'nin Okul Geneli  Zenginleştirme Modeli'ne (SEM) uygun yetenek atölyeleri kurdu. Zenginleştirme,  Farklılaştırma, Oyun ve Oyunlaştırma alanlarında seminer ve öğretmen atölyeleri  yaptı. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler dahil tüm yaş gruplarına;  "Go ve Strateji", "Düşünme Becerileri", "Yaratıcılık", "Eleştirel Düşünme", "Zeka & Akıl  Oyunları", "FPS ​ (Future Problem Solving)​ , "Zihin Oyunları", "Kriminoloji", "Kriptoloji",  "Matematik Dedektifleri" gibi zenginleştirme dersleri verdi. 

Çocuklar için Matematik, Yaratıcılık ve Düşünme Becerileri kitapları yazıyor. İstanbul Go  Okulu'nda go eğitmenliği ve hakemliğine devam ediyor. Sinema ve edebiyat ile  ilgileniyor. Kimsenin okumadığı ve daha sonra yayımlanmamak üzere tozlu raflara  kaldırılmış ehemmiyetsiz öyküler ve senaryolar yazıyor.  

Fide Okulları İdealtepe Kampüsü’nde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor. 

Deniz Günaydın Deniz Günaydın
Deniz Günaydın Resmi İşler Sorumlusu
Deniz Günaydın
Deniz Günaydın Resmi İşler Sorumlusu dgunaydin@fideokullari.k12.tr

1978 yılında İstanbul'da doğdu. Erkek giyim sektöründe uzun yıllar mağaza sorumlusu olarak çalıştı. Çeşitli eğitim kurumlarında Resmi İşler Sorumlusu olarak görev aldı. 3 kız çocuğu annesi olan Deniz; psikoloji kitapları okumayı, dikiş dikmeyi, doğa yürüyüşlerini ve Fenerbahçe'yi çok seviyor.

Fide Okullarında Resmi İşler Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Dilan Polat Dilan Polat
Dilan Polat Sınıf Öğretmeni
Dilan Polat
Dilan Polat Sınıf Öğretmeni dpolat@fideokullari.k12.tr

1996 yılında İstanbul'da doğdu, İzmir'de büyüdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesinde “Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Eğitimi” alanında yüksek lisans programına devam ediyor.

Öğrencilik yıllarında Çağdaş Drama Derneğinin Yaratıcı Drama eğitimi programına katıldı.Türkiye Disleksi Vakfının Disleksi Eğitmenliği programını ve TILLS Testi Uygulayıcı Eğitimini tamamladı. P4CDER iş birliği ile Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimini de tamamlayarak felsefe alanındaki okuma ilgisini sınıf içine dahil ediyor ve kendini bu alanda geliştirmeye devam ediyor. Çocuk kitabı yazma atölyelerine de sık sık dahil oluyor ve çocuk kitabı yazma hayaline doğru yol alıyor.

Kitap okumaktan ve dans etmekten çok hoşlanıyor. Bahçe zamanlarında futbol ve yerden yüksek oynamak favori oyunu diyebiliriz. Kardeşi Doğa sayesinde abla olmayı çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ecem Elif Oğuzhan Ecem Elif Oğuzhan
Ecem Elif Oğuzhan İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Sorumlusu
Ecem Elif Oğuzhan
Ecem Elif Oğuzhan İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Sorumlusu eoguzhan@fideokullari.k12.tr

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Ecem, Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Lisansüstü Programında yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Amerikan Büyükelçiliği ve Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlenen "Genç İnovatif Girişimcilik" adlı proje yarışmasında elde ettiği Türkiye 1.liği ile ilk yurt dışı deneyimini lise yıllarında Amerika’ya giderek yaşadı. Devamında ise Fransa, Almanya, Portekiz ve Lüksemburg gibi birçok Avrupa ülkesinde çok sayıda Avrupa Birliği projesine katılarak farklı kültürleri tanımaya devam etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altındaki İnovaTİM adlı organizasyonda İstanbul bölge liderliği yaparak kendi gibi gençlere inovasyon kavramını yaymak adına çalışan Ecem, bunun yanında ProBro Akademi adlı bir eğitim girişiminin bünyesinde de önemli görevler aldı.

Dil öğrenmeyi bir gerekliliğin yanında ufuk açıcı bir hobi olarak gören Ecem; İngilizce, Portekizce, İspanyolca dillerine hakim.

Fide Okullarında İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Sorumlusu olarak çalışıyor.

Ela Doyranlı Ela Doyranlı
Ela Doyranlı Muhasebe Uzman Yardımcısı
Ela Doyranlı
Ela Doyranlı Muhasebe Uzman Yardımcısı muhasebe@fideokullari.k12.tr

2000 yılında Samsun'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Sakarya Üniversitesinde Ön Lisans Maliye Bölümünü tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümüne geçiş yaptı, eğitimine devam ediyor.

Film izlemeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyor.

Fide Okullarının Mali İşler Departmanında Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Elif Sığın Elif Sığın
Elif Sığın Sınıf Öğretmeni
Elif Sığın
Elif Sığın Sınıf Öğretmeni esigin@fideokullari.k12.tr

1989 yılında İstanbul'da doğdu. 2010 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Mezun olur olmaz özel eğitim kurumlarındaki serüveni başladı. Çanakkale Koleji ve Bahçeşehir Kolejinde çalıştı. Bu sırada Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali'nde eğitmen olarak görev aldı. Ardından Oluşum Drama Enstitüsünden yaratıcı drama eğitimleri almaya başladı. Çocuklarla disiplinlerarası çalışmayı çok seviyor ve kendini bu alanda geliştirmeye devam ediyor.

2016 yılında, doğduğu ve büyüdüğü şehir olan İstanbul'a geri döndü. Yönder Okullarında 4 yıl görev aldı. Bu süreçte çocuk edebiyatı ile yakından ilgilenmeye başladı. Eğitimde iyi örneklerin sunulduğu bir çalıştayda "Tematik Eğitimde Çocuk Kitaplarının Yeri" adlı bir araştırma sunumu yaptı. Bu alanda çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor.

Müzik dinlemeyi çok seviyor. Yeni hedefi ksilofon çalmayı öğrenmek. Doğada vakit geçirmekten ve kamp yapmaktan keyif alıyor. Her fırsatta yeni yerler görmeyi ihmal etmiyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Emel Sözer Emel Sözer
Emel Sözer Akademik Koordinatör
Emel Sözer
Emel Sözer Akademik Koordinatör esozer@fideokullari.k12.tr

1986 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2004 yılında başladığı Afyon Kocatepe Üniversitesi Uşak Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2010-2016 yılları arasında Açı İlkokulunda sınıf öğretmenliği ve 2013-2015 yılları arasında sınıf öğretmenliğine ek olarak takım liderliği yaptı. 2016-2017 yılında Yeni Okulda 3. sınıf öğrencileri ile çalıştı. Görev yaptığı kurumlarda kişisel ve mesleki gelişimi için diksiyon, liderlik, farklılaştırılmış eğitim, sınıf yönetimi gibi başlıklarda çok sayıda eğitime katıldı.

Duygu ve düşüncelerini deneyimleri ile harmanlayarak yazıya dökmekten ve dikiş-nakış gibi el işleri ile uğraşmaktan keyif alıyor. Köpeği Mario ile vakit geçirmek hayatının önemli bir parçasını oluşturuyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Akademik Koordinatör olarak görev yapıyor.

Emine Sonakın Emine Sonakın
Emine Sonakın Okul Öncesi Öğretmeni
Emine Sonakın
Emine Sonakın Okul Öncesi Öğretmeni esonakin@fideokullari.k12.tr

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan beri öğretmen olmak istiyordu. Hayatını yönlendiren en büyük kararı çok küçük yaşında verdi. Lise eğitimini İMKB Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünde tamamladı. Ardından Maltepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca çok değerli hocalardan eğitim aldığına inanan Emine Sonakın, akademik ve uygulamalı birçok çalışmada yer aldı. Akademik alandaki çalışmalarına Bahçeşehir Üniversitesi Okul Öncesi Tezli Yüksek Lisans programında tez öğrencisi olarak devam ediyor. “Öğretmenlerin Öz Düzenleyerek Öğrenme Pratikleriyle, Çocukların Öz Düzenleyerek Öğrenme Düzeyleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” isimli tezinin son aşamasındadır.

Lisans mezuniyetinden sonra farklı yaklaşımları benimseyen, ona deneyim kazandıran çeşitli okul öncesi kurumlarında öğretmenlik yaptı. Tanıştığı her çocuğun ona bambaşka dünyaların kapısını açan bir serüven olduğuna inanıyor. Bu serüvende onların eşsiz oluşlarına saygı göstererek, yaparak yaşayarak, oyunun gücüne inanarak ilerlemek istiyor.

Fide ile yollarının kesişmiş olmasından mutluluk ve heyecan duyuyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ersin Toranoğlu Ersin Toranoğlu
Ersin Toranoğlu Güvenlik Sorumlusu
Ersin Toranoğlu
Ersin Toranoğlu Güvenlik Sorumlusu etoranoglu@fideokullari.k12.tr

1983 yılında Kastamonu'da doğdu. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe Bölümünü, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünü tamamladı. HT Solar Enerji AŞ'de Güvenlik Görevlisi, Türkiye Finans Bankası Genel Müdürlüğünde Güvenlik Amiri olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsü Güvenlik Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Esra Ezer Esra Ezer
Esra Ezer Sınıf Öğretmeni
Esra Ezer
Esra Ezer Sınıf Öğretmeni eezer@fideokullari.k12.tr

1997 yılında Adana'da doğdu. Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Lise yıllarında katıldığı TAPACY programı ile iletişim konusunda ilk eğitimini aldı. Üniversite yıllarında ise daha çok insana faydalı olabilmek için işaret dilini öğrendi. Üniversite mezuniyetinden sonra işaret dili eğitici sertifikasını aldı.

Doğa Kolejinde öğretmenliğe ilk adımını attı. Sonrasında Uğur Okullarında çalıştı. Bu süre zarfında erken çocuklukta felsefe ve STEM uygulayıcılığı eğitimi aldı.

Çocuklarla vakit geçirmeyi, onlarla oyun oynamayı, müzik dinlemeyi seviyor. Sadece müzik dinlemekle kalmayıp yan flüt eğitimine devam etmek istiyor. Animasyonlara ve dijital oyunlara ilgi duyuyor, bu alanda kendini geliştirmek istiyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Etkin Kıraşı Etkin Kıraşı
Etkin Kıraşı Psikolojik Danışman
Etkin Kıraşı
Etkin Kıraşı Psikolojik Danışman ekirasi@fideokullari.k12.tr

1994'te Tarsus'ta doğdu. Üniversiteye dek eğitim hayatını orada geçirdi. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü kazandı. Mesleğini deneyimleyerek öğrenmek istediği için üniversite hayatı boyunca Doğa Okulları, Fide Okulları, Korto Psikoloji, Anakent Koleji ve Kadıköy Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi kurumlarında staj yaptı. Mezun olduktan sonra Bil Koleji ve Uğur Okullarında psikolojik danışman olarak çalıştı.

"Çocuklar İçin Felsefe", "Çocuk Testleri" ve giriş düzeyinde "Psikodrama" eğitimleri aldı.

İşiyle ilgili görüşlerini "Bir çocuğun gözünün içine baktığımızda, ona adıyla seslendiğimizde, sesini duyduğumuzda, hissettiği her duyguyu saygıyla karşıladığımızda ve ihtiyaçlarının farkına vardığımızda onun dönüşeceği yetişkinin hayatına dokunduğumuza çok inanıyorum. Bu yüzden yaptığım işi çok seviyorum." sözleriyle açıklıyor.

Film izlemeyi çok seviyor. Amatör olarak resim yapıyor ve bunun ileride ikinci mesleği olmasının hayallerini kuruyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Ezgi Gezmiş Ezgi Gezmiş
Ezgi Gezmiş Okul Asistanı
Ezgi Gezmiş
Ezgi Gezmiş Okul Asistanı egezmis@fideokullari.k12.tr

1993 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2015 yılında Sakarya Üniversitesi, 2017 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 3 yıl eğitim sektöründe öğrenci yurdu görevlisi olarak çalıştı.

Müzik dinlemeyi, film izlemeyi, kitap okumayı çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Asistanı olarak görev yapıyor.

Fevzi Sığın Fevzi Sığın
Fevzi Sığın Görsel Sanatlar Öğretmeni
Fevzi Sığın
Fevzi Sığın Görsel Sanatlar Öğretmeni fsigin@fideokullari.k12.tr

1985 yılında İstanbul'da doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Seramik bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında yurt içinde ve yurt dışında Avrupa Birliği gönüllülük projelerine (EVS) ve dezavantajlı gruplarla sanatsal çalışmalara katıldı. Balıkesir/Bandırma’da Zeytin Sanat Atölyelerinde resim/seramik atölyelerini sürdürdü.

Görsel sanatlar öğretmenliğinin yanı sıra müzikle ilgileniyor. Bateristliğini yaptığı müzik grubuyla çeşitli mekanlarda sahne alıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Feyza Nur Özdemir Feyza Nur Özdemir
Feyza Nur Özdemir Sınıf Öğretmeni
Feyza Nur Özdemir
Feyza Nur Özdemir Sınıf Öğretmeni fozdemir@fideokullari.k12.tr

7 Haziran 1995’te Trabzon’da doğdu. 2014 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliğine başladı. Erzurum’da iken “Drama Temelli Özgüven Atölyesi” ile eğitim alanında kendisine fayda sağlayacak atölye çalışmalarına katıldı. Daha sonra yatay geçiş ile Karadeniz Teknik Üniversitesinde 2. ve 3. Sınıfı tamamladı. Bu sırada “Müzik ve Hareket Eğitiminin derslere olan etkisi ile ilgilenmeye başladı ve çeşitli seminerlere katıldı. Öğrenciliği boyunca bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Son sınıfı ise “Farabi Değişim Programı” ile Marmara Üniversitesinde tamamladı.

Lisansının son senesinde Doğa Koleji “Teacher Trainee” programına dahil oldu bu program ile "Farklılaştırma Stratejileri”, “Sınıf içi İletişim” gibi bir çok alanda eğitim aldı. 6 ay boyunca hem öğrenciliğe devam etti hem de stajyer öğretmen olarak çalıştı. Mezuniyetinin ardından Doğa Kolejinde öğretmenliğe başladı. Daha sonra Yönder Okullarında çalıştı. Bu sırada PYP, STEM, WEB 2.0 Araçlarını Tanıma ve Arttırılmış Gerçeklik alanlarında bir çok hizmet içi eğitim aldı. Meslek hayatı boyunca öğretmenliğine ışık olabilecek seminer, eğitim ve projelerde olmayı seviyor ve öğrenmenin her zaman sürekliliğine inanıyor.

Hayattan keyif aldıkça insanın kendisini ve hedeflerini çok daha kolay gerçekleştireceğini düşünüyor. Yüzmeyi ve denizaltı yaşamını gözlemlemeyi, bisiklet sürmeyi, araba kullanmayı, seyahat etmeyi, dans etmeyi ve kitap okumayı çok seviyor. Pilates ve yürüyüşe vakit ayırıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Funda Karaoğlu Funda Karaoğlu
Funda Karaoğlu İngilizce Öğretmeni
Funda Karaoğlu
Funda Karaoğlu İngilizce Öğretmeni fkaraoglu@fideokullari.k12.tr

1991 yılında Sakarya'da doğdu. 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarında gönüllü çalışmalarda bulundu. Mezun olduktan sonra Açı Okulları, TED Atakent Koleji ve Marmara Eğitim Kurumlarında İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı.

Köpekleri, seyahat etmeyi, yemek yemeyi ve yapmayı çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Gamze Körük Çevikoğlu Gamze Körük Çevikoğlu
Gamze Körük Çevikoğlu Müzik Öğretmeni
Gamze Körük Çevikoğlu
Gamze Körük Çevikoğlu Müzik Öğretmeni gcevikoglu@fideokullari.k12.tr

1989 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2006 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalını üçüncülükle kazandı. Konservatuvar eğitimi ile birlikte Finlandiya, Ankara ve İstanbul'da "Ritim ve Tını Oyunları", "Kıpır Kıpır Ayaklar - Sihirli Merhabalar", "Ksilofon ve Arkadaşları" konulu Orff seminerlerine katıldı. 2009 yılında piyano hocasının Doktora projesinde yer alarak "7-11 Yaş Grubu Çocuklarda Oyun, Hareket, Dans ve Ritim Yoluyla Müzik Eğitiminin Sosyal Gelişim Üzerine Etkisi" adlı proje kapsamında eğitmenlik yaptı. 2010 yılında üniversiteden mezun oldu. 2010-2011 eğitim yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden pedagojik formasyon aldı. 1 yıl devlette müzik öğretmenliği yaptıktan sonra Açı Okulları, Açı Müzik ve Sanat Okulu ve İstek Okullarında görev aldı.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Müzik Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Gizem Anlama Gizem Anlama
Gizem Anlama Psikolog
Gizem Anlama
Gizem Anlama Psikolog ganlama@fideokullari.k12.tr

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Doğduğu mahallede her sabah kürsünün üzerine çıkıp eline oyuncak bir mikrofon alıp bağıra bağıra şarkı söyleyerek insanları uyandırmasıyla tanınırdı. O küçük kız büyüdü ve kendi çocukluğunu anlamlandırmak, başka çocuklara, çocukluklara temas etmek için psikoloji eğitimini tamamladı.

Eğitimi sırasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde iki yıl, GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesinde altı ay staj yaptı.

2016 yılında mezun olduktan sonra üç yıl Üstün Dökmen Akademisi Küçük Şeyler Anaokulunda, iki yıl YÖM Okullarında okul psikoloğu olarak görev yaptı.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve TAT Eğitimi, İstanbul Üniversitesinden CAS Testi Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-IV Eğitimi aldı. Psike İstanbul Derneğinde Psikanalize Giriş seminerlerine katıldı ve Bütüncül Psikoterapi eğitimini tamamladı.

Örgü örmeyi, bisiklet sürmeyi seviyor. Şimdilerde düşe kalka paten kaymayı öğreniyor. Elindeki o oyuncak mikrofonu hiç bırakmadı. Bırakmayı da düşünmüyor. Çocukla temas etmeyi sürdürdüğü her ânın, çocukluğundaki şarkıyı hiç susturmayacağına inanıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Gizem Tuğçe Tayhan Gizem Tuğçe Tayhan
Gizem Tuğçe Tayhan Fen Bilgisi Öğretmeni
Gizem Tuğçe Tayhan
Gizem Tuğçe Tayhan Fen Bilgisi Öğretmeni gtayhan@fideokullari.k12.tr

1991 yılında doğan Gizem Tuğçe, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fen ve Teknoloji Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Mezun olduktan sonra YeniOkul ve Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında görev yaptı.

Tango ve vals yapmayı, kamplara katılmayı, tırmanış sporlarıyla ilgilenmeyi ve seyahat etmeyi çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Gözde Durmuş Gözde Durmuş
Gözde Durmuş İngilizce Öğretmeni
Gözde Durmuş
Gözde Durmuş İngilizce Öğretmeni gdurmus@fideokullari.k12.tr

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında İngilizce Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra Londra’da CLIL (Content Integrated Language Learning) eğitimi aldı. 2019 yılında CELT-P (Certficate English Language Teaching-Primary) eğitimini tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesinde "Yabancı Dil Sınıflarında Teknoloji Entegrasyonu" konulu bir atölye çalışması gerçekleştirdi. 2019 İstanbul Bianeli kapsamında Bilgi Üniversitesinde WWF ile birlikte "Doğa Gözlemi" atölyesi düzenledi. "Arttırılmış Gerçeklik" üzerine hazırladığı hikâye kitabı Eğitim Teknolojileri Yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Şu sıralarda “Eğitim Teknolojisi” bölümünde yüksek lisansına devam ediyor.

Çocukların hayalgüçlerini ve yaratıcılıklarını besleyen öyküler ve içerikler üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni şeyler öğrenmeye meraklı amatör bir kuş gözlemcisi.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Gülay Polat Gülay Polat
Gülay Polat Temizlik Görevlisi
Gülay Polat
Gülay Polat Temizlik Görevlisi

1977 yılında Erzincan'da doğdu. Evli ve bir çocuk annesi olan Gülay; ailesiyle zaman geçirmeyi, müzik dinlemeyi ve yürüyüş yapmayı seviyor.

Hatice Büşra Erten Hatice Büşra Erten
Hatice Büşra Erten Finans Uzman Yardımcısı
Hatice Büşra Erten
Hatice Büşra Erten Finans Uzman Yardımcısı

1995 yılında İstanbul'da doğdu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde okumaya devam ediyor.

Kitap okumayı, müzik dinlemeyi seviyor.

Fide Okullarında Finans Uzman Yardımcısı olarak çalışıyor.

Havva Gömeç Havva Gömeç
Havva Gömeç Temizlik Görevlisi
Havva Gömeç
Havva Gömeç Temizlik Görevlisi

1975 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve iki çocuk annesi olan Havva; çocuklarıyla zaman geçirmeyi, müzik dinlemeyi ve alışveriş yapmayı seviyor.

Hilal Gelişken Hilal Gelişken
Hilal Gelişken Sınıf Öğretmeni
Hilal Gelişken
Hilal Gelişken Sınıf Öğretmeni hgelisken@fideokullari.k12.tr

10 Mart 1987’de Hollanda Den Haag’da doğdu. 2003-2007 yılları arasında Okul Öncesi/Kreş Öğretmenliğini bitirdi. 2007-2011 yılları arasında The Hague Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliğini tamamladı.

The Hague Üniversitesinde “Sanata Duyarlı Terapi” ve “Özel Gereksinimi Olan Öğrencilerle Konuşma” gibi çeşitli konuları içeren seminerlere katılıp sertifikalarını aldı.

2009-2010 yılında İzmir Ege Üniversitesinde, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile okul öncesi ve sınıf öğretmenliği derslerine katıldı. Bu program, öğretmenliği Türkiye’de yapmak istemesinde büyük rol oynadı.

Yabancı diller, çocukların bireysel gelişimi ve çocukların ufak yaşta kendi deneyimleriyle öğrenme gibi birçok dalı önemseyen Hollanda eğitim sistemine ilişkin öğrenim hayatını bitirip 2012 yılında denkliğini alarak Türkiye’ye yerleşti.

Hollanda’da öğrendikleri ile Türkiye eğitim sistemini harmanladığı 10 yıllık bir öğretmenlik deneyimi kazandı. Bu yıllarda PYP eğitimi, STEM eğitimi, Web 2.0 Araçlarını Tanıma ve Artırılmış Gerçeklik Ders içerikleri gibi birçok hizmet içi eğitime katıldı.

Kitap okumayı, yemek yapmayı, paten kaymayı, motorla gezmeyi ve dans etmeyi seviyor. Amatör olarak Latin danslarıyla ilgileniyor. Hayatında müzik olmazsa olmaz.

Fide Okullarında Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Hüseyin Mert Kılıç Hüseyin Mert Kılıç
Hüseyin Mert Kılıç Okul Öncesi Öğretmeni
Hüseyin Mert Kılıç
Hüseyin Mert Kılıç Okul Öncesi Öğretmeni mkilic@fideokullari.k12.tr

1995 yılında Kırşehir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çanakkale'de, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesinde Sınıf öğretmenliği Yüksek Lisans Programına devam ediyor.

Eğitimde alternatif yaklaşımlara olan merakı ve ilgisi nedeniyle Reggio Emilia yaklaşımını ilham edindi ve Altın Çağ Anaokullarında Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalıştı.

2018-2019 döneminde, Reggio Emilia Eğitimi ve Araştırmaları Derneğinde genel sekreterlik görevinde bulundu, ayrıca çeşitli mecralarda Reggio Emilia yaklaşımı ile ilgili gönüllü eğitmenlik yaptı. 2. Alternatif Eğitim Sempozyumunda denetleme ve yürütme kurulunda görev aldı.

Üniversite yıllarında latin dansları ile ilgilenen Mert, profesyonel olarak Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sportif Latin Salsa kategorisinde yarışmalara katıldı ve çeşitli dereceler elde etti. Dans hayatına hobi olarak devam ediyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

İbrahim Cebe İbrahim Cebe
İbrahim Cebe Sosyal Bilgiler Öğretmeni
İbrahim Cebe
İbrahim Cebe Sosyal Bilgiler Öğretmeni icebe@fideokullari.k12.tr

1992 yılında Ayvalık’ta doğdu. 2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümünü bitirdi. Aynı yıl pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp öğretmenliğe başladı. Çeşitli özel okullarda tarih ve sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev aldı.

Uluslararası Bakalorya Programı (IB) okul otorizasyonuna 20. Yüzyılda Türkiye Tarihi (TITC) dersiyle katkılar sağladı. Dersin ulusal boyuttaki müfredat çalıştayları başta olmak üzere çeşitli sempozyumlarında yer aldı.

2020 yılında, Türkiye’nin 1950-1960 yılları arası siyasi ve sosyal yapısını analiz eden tezini tamamlayarak Beykent Üniversitesinden uzman tarihçi olarak mezun oldu.

Akademik ve öğretmenlik yaşamının yanı sıra üniversite basın ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, lise öğrencilerine yönelik üniversite tanıtımı, radyo programcılığı gibi farklı alanlarda sosyal yönünü zenginleştirdi. Ayrıca Kızılay ve Çanakkale Leo Kulübünde görevler aldı. Hâlen Akatlar Lions ve Leo Kulüplerinde kulüp amiri, toplantı yönetmeni olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor.

Tam bir kedi sever ve arkadaş çevresinde kedilerin yolunu kesip onları sevmekle meşhur.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapıyor.

İrem Altunel İrem Altunel
İrem Altunel Matematik Stajyer Öğretmeni
İrem Altunel
İrem Altunel Matematik Stajyer Öğretmeni ialtunel@fideokullari.k12.tr

1998 yılında Tekirdağ’da doğdu. Matematik öğretmenine olan hayranlığı öğretmen olma tutkusuna dönüştü ve 2021 yılında Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca çeşitli kurumlarda matematik dersleri verdi. Çocukluğu boyunca en sevdiği ders matematik oldu ve arkadaşlarına matematiği sevdirmek adına ders anlatma çabası o zamanlarda başladı. Öğretmenlikteki asıl amacı matematik derslerini oyunlaştırıp, matematiği herkese sevdirmek.

Lisans eğitimi boyunca halk oyunlarıyla ilgilendi ve çeşitli gösterilerde yer alıp yarışmalara katıldı. En büyük tutkusu üretmek olup, ürettiği şeyleri kullanmayı ve hediye etmeyi çok seviyor. Amatör bir seramik zanaatkârı. Çamura dokunmanın bir tür meditasyon olduğuna inanıyor ve herkesin bunu yaşaması için ileride atölye çalışmaları yapmayı düşünüyor.

Seyahat etmeyi, farklı ülkeler ve kültürler tanımayı, kamp yapmayı, gezdiği yerlerin fotoğrafını çekmeyi çok seviyor. Kahve demleme yöntemlerine oldukça ilgili, baristalık eğitimine devam ediyor. Ara ara kalimba çalıyor. Sanatın ve doğanın iyileştirici gücüne inanıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Matematik Stajyer Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Kader Demirok Kader Demirok
Kader Demirok Psikolojik Danışman
Kader Demirok
Kader Demirok Psikolojik Danışman kdemirok@fideokullari.k12.tr

1996 yılında İstanbul'da doğdu. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında İspanya'da Erasmus Değişim Programı öğrencisi olarak bir dönem eğitim aldı, çift dilli bir okulda anaokulu ve ilkokul kademesinde yardımcı öğretmen olarak staj yaptı. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve giriş düzeyinde Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimlerini aldı.

Mesleğe, farklı gelişen bireylere temas ederek başladı. Otistikler Derneği'nin entegrasyon kamplarına katıldı, alternatif gelişim projesinde stajyer olarak bulunduğu sürede sanatın iyileştiriciliğine ve birlikte yaşama dair önemli deneyimler edindi. İyi Sosyal Kooperatif Girişimi bünyesinde topluluk temelli hizmetlerle tanıştı, akran destek modelinin Türkiye'de yaygınlaştırılma çalışmalarına katkı sundu, Hollanda'dan alan uzmanlarının katıldığı konferansın genel koordinatörlüğünü yaptı.

Okulu seven bir çocuk olarak öğretmenlik hep hayaliydi. Lisede psikoloji dersinde bilinçdışı kavramını öğrenmesiyle birlikte psikolojiye yöneldi. Okuma yazmayı öğrendiği günden bu yana kitaplarla bir arada; yazıyor ve kelimelerle kurulan dünyayı çok seviyor. Çeşitli edebiyat dergilerinde şiirleri yayımlandı.

Kendi gibi psikolojik danışman olan ekip arkadaşıyla psikogozluk.com'u kurdu. Psikoloji bilgisinin herkes için erişilebilir olmasını umdukları bu yolda içerik üretmeye devam ediyor. Sesi duyulmayan çocuklara kulak olma arzusundan güç alarak, bireyin iç dünyasını irdelemeyi ve iyileşme potansiyelini keşfetmeyi her defasında yeniden seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Kadri Ayna Kadri Ayna
Kadri Ayna Teknik Personel
Kadri Ayna
Kadri Ayna Teknik Personel kayna@fideokullari.k12.tr

Kadri 1994'te doğdu. 2014'ten beri İstanbul'da yaşıyor.

Kadri, Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde teknik personel olarak görev yapıyor.

Katerina Abacı Katerina Abacı
Katerina Abacı İngilizce Öğretmeni
Katerina Abacı
Katerina Abacı İngilizce Öğretmeni kabaci@fideokullari.k12.tr

Kate, 1987 yılında doğdu. Güney Federal Üniversitesi Öğretmen Eğitimi Enstitüsünden mezun oldu. Uygulamalı Dilbilim alanında yüksek lisans derecesine de sahip olan Kate, 2009 yılından beri İngilizce öğretmenliği yapıyor. Marmara İlköğretim Okulunda çalıştı.

Kate; kitap okumaktan, zumba yapmaktan, seyahat etmekten ve fotoğraf çekmekten hoşlanıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni (Native) olarak görev yapıyor.

Makbule Akbaş Makbule Akbaş
Makbule Akbaş İdari Asistan
Makbule Akbaş
Makbule Akbaş İdari Asistan makbas@fideokullari.k12.tr

1981 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini burada tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümünden mezun oldu. Çeşitli eğitim kuruluşlarında İdari Asistanlık ve turizm sektöründe Misafir İlişkileri ve Yönetici Asistanlığı rollerini üstlendi.

Tango yapmak, yürümek, yüzmek, doğayla iç içe olmak ve motor kullanmaktan hoşlanıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Asistanı olarak görev yapıyor.

Mark William John Ewart Mark William John Ewart
Mark William John Ewart İngilizce Öğretmeni
Mark William John Ewart
Mark William John Ewart İngilizce Öğretmeni mewart@fideokullari.k12.tr

1994 yılında İrlanda'da doğdu. 2015 yılında Queen's Üniversitesi Belfast İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından CELTA Öğretmenliği kursunu bitirdi. 2016 yılında İstanbul'a yerleşti ve bu tarihten itibaren farklı okullarda İngilizce Öğretmeni olarak görev aldı.

Tarihi ve arkeolojiyi, kitap okumayı ve seyahat etmeyi çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

May Flor Rodrigo May Flor Rodrigo
May Flor Rodrigo İngilizce Öğretmeni
May Flor Rodrigo
May Flor Rodrigo İngilizce Öğretmeni mrodrigo@fideokullari.k12.tr

1979 yılında Filipinler'de doğdu. Şirket yönetimi üzerine çalıştı ve CELTA eğitimini İstanbul'da tamamladı. Berlitz Dil Okullarında başladığı öğretmenlik kariyerine özel okullarda devam etti. Öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu düşüncesinden yola çıkarak, kendini geliştirmek amacıyla birçok seminer ve eğitimlere katılıyor.

Gerçek öğrenmenin ancak öğrencilerin eğlenmesiyle mümkün olduğuna inanan May, öğrencileriyle iyi ilişkiler kurmayı seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Mehmet Kartal Mehmet Kartal
Mehmet Kartal Sınıf Öğretmeni
Mehmet Kartal
Mehmet Kartal Sınıf Öğretmeni mkartal@fideokullari.k12.tr

2006 yılında Ege Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Gönüllü olarak özel gereksinimli çocuklarla çalışmaya başladı. Gazi Üniversitesinin MEB işbirliğiyle açtığı Özel Eğitim Öğretmenliği programına katılarak 2015 yılına kadar İzmir'de bu alanda çalışmaya devam etti.

2015 yılından itibaren Özel Koşuyolu Mozaik İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Özyeğin, Yeditepe, Bilgi Üniversitelerinde yapılan yaz okullarında FPS (Future Problem Solving), Düşünme Becerileri, Zihin Oyunları, Kriminoloji ve Kriptoloji dersleri verdi. 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Yüksek Lisans Programı bünyesinde hazırladığı tezi "Çocuklarda Matematik Dersinde Kullanılabilecek Farklılaştırma Stratejileri" ile ilgili çalışmaları halen devam ediyor. Yıllardır eğitimin çok farklı noktalarında; yetersizliği olan, normal sayılan ya da üstün yetenekli öğrencilerle çalışmış biri olarak her çocuğun farklı olduğunu, dolayısıyla aslında her çocuğun "özel eğitime" ihtiyacı olduğunu ve bu nedenle de "özel" kelimesinin içini doldurmak çalıştığını söylüyor. Ayrıca küçüklüğünden beri müzikle ilgilenmekte olan Kartal, bestelerini çaldığı bir grupla konserler veriyor ve çizgi film müziklerinin şarkılarını söylüyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Müjdat Ataman Müjdat Ataman
Müjdat Ataman Genel Müdür
Müjdat Ataman
Müjdat Ataman Genel Müdür mataman@fideokullari.k12.tr

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde, Türkçe Öğretmenliği yan alanı ile yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamladı. Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BLIS) ve Özel İzmir SEV Okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. İstanbul'da Tarabya İngiliz Okulları İlkokul Müdürlüğü görevinde bulundu.

Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürüttü. Forum Tiyatro, sınıfta yaratıcılık, çocuk yazını, alternatif eğitim konuları üzerinde çalışıyor. Eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine yönelik, konulu atölyeler gerçekleştiriyor. Eğitimpedia yazarıdır.

PEGEM Akademi tarafından yayımlanan "Yaratıcı Yazma için Yaratıcı Drama", "Yaratıcı Türkçe Dersleri", Elma Yayınevi tarafından yayımlanan "Eğitim Gerçeğimiz", "112 Öğretmenliğime Notlar", "Açılın Ben Çocuğum" kitaplarının yazarıdır. Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar", "Yaşayan Dersler", "Sınıfta Yaratıcılık", "Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması" konularında bildiriler sundu ve seminerler verdi.

Fide Okulları Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Nazan Ketir Cinoğlu Nazan Ketir Cinoğlu
Nazan Ketir Cinoğlu İngilizce Öğretmeni
Nazan Ketir Cinoğlu
Nazan Ketir Cinoğlu İngilizce Öğretmeni ncinoglu@fideokullari.k12.tr

1982 yılında İstanbul'da doğdu. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Pedagojik Formasyon programını tamamlayarak öğretmenlik kariyerine başladı. Ekol Denizcilik Okulları, Marmara Koleji ve Bahçeşehir Kolejinde uzun yıllar İngilizce Öğretmeni ve Anaokulu İngilizce Zümre Başkanı olarak görevini sürdürdü.

Anaokulunda İngilizce için atılacak ilk adımların çok keyifli ve değerli bir süreç olduğuna inanarak, kendini bu yönde geliştirmek adına "Teaching English to Very Young Learners, Teaching English to Young Learners - Storytelling, International Baccalaureate Day Biennials, Differenciated Instruction, Edtech Geeks" gibi çeşitli sertifika programlarına, eğitimlere ve seminerlere katıldı. Ayrıca London College'dan "Montessori Method In ELT” diploması alarak alternatif eğitim metotları üzerine çalıştı.

"Eğleniyorsam öğreniyorumdur" ilkesinden yola çıkarak çocuklar için çeşitli etkinlikler planlamaktan çok hoşlanan Nazan; dekoratif eşyalar tasarlamayı, müzikalleri, kitapları ve baykuşları çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Nazlı Uğur Nazlı Uğur
Nazlı Uğur Okul Öncesi Öğretmeni
Nazlı Uğur
Nazlı Uğur Okul Öncesi Öğretmeni nugur@fideokullari.k12.tr

1998 yılında İstanbul'da doğdu. 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Aynı zamanda Öğretim Teknolojileri Bölümünde yan dal yaptı. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde okuyor. Eğitim Teknolojileri Bölümünde yüksek lisans yapmayı hedefliyor.

Öğrencilik hayatında almış olduğu ders kapsamında çocuk kitabı yazdı. Ayrıca hikâye anlatıcılığı, eğitimde oyunlaştırma, zekâ oyunları alanlarında eğitimler aldı. Bunların yanı sıra gönüllü olarak İngilizce hazırlık öğrencilerine mentorluk yaptı. 14. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresinde birkaç arkadaşıyla birlikte “Okul Öncesi Dönemde Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı” başlıklı bildiri sunumunu gerçekleştirdi.

Çocuk edebiyatına ilgi duyuyor. Yeni yerler keşfetmeye meraklı. Keman çalma konusunda kendisini geliştirmek istiyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Nergis Mutlu Nergis Mutlu
Nergis Mutlu Sınıf Öğretmeni
Nergis Mutlu
Nergis Mutlu Sınıf Öğretmeni nmutlu@fideokullari.k12.tr

1989 yılında Bulgaristan'da doğdu. Lisansını Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde, Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Eğitimi alanında yaptı. Önce Doğa, ardından Bahçeşehir Kolejinde Sınıf Öğretmenliği görevlerinde bulundu.

Geçmişte gönüllülerden oluşan bir dans grubu ile 10 farklı ülkede festivallere katıldı. Ayrıca fotoğraf çekmek, yeni yerler gezmek ve görmek, yemek yapmak, piyano çalmak, müzik dinlemek, kedisi Sir ile oynamak keyif aldığı şeylerin başında geliyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Neşe Ulutaşlı Neşe Ulutaşlı
Neşe Ulutaşlı Muhasebe Sorumlusu
Neşe Ulutaşlı
Neşe Ulutaşlı Muhasebe Sorumlusu nulutasli@fideokullari.k12.tr

İstanbul'da doğdu. 2013 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Işık Üniversitesinde Muhasebe ve Denetim alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Farklı şirketlerde muhasebe departmanlarında görev aldı. Yemek yapmak, bisiklet sürmek, kamp kurmak, örgü örmek özel ilgi alanları arasında yer alıyor.

Fide Okullarında Muhasebe Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Nihan Bulduk Nihan Bulduk
Nihan Bulduk Müdür Yardımcısı
Nihan Bulduk
Nihan Bulduk Müdür Yardımcısı nbulduk@fideokullari.k12.tr

1980 yılında Tokat'ta doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü 2003 yılında bitirdi. Kariyerine Wall Street Institute'ta İngilizce Öğretmeni olarak başladı ve ardından uzun yıllar Açı Okullarında çalıştı. Kişisel gelişimi adına, özellikle farklılaşan eğitim teknikleri üzerine yoğunlaşan eğitimler almaya devam etti. 2019 yılında Sabancı Üniversitesinin SLTEP (Öğretmen Mentörlüğü) programını tamamladı.

Mesleki anlamda okul liderliği konusunda kendisini geliştiriyor, fırsat bulduğu zamanlarda ise puzzle yapıyor, mandala boyuyor ve bisiklete biniyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Nur Yolcu Nur Yolcu
Nur Yolcu Okul Asistanı
Nur Yolcu
Nur Yolcu Okul Asistanı nyolcu@fideokullari.k12.tr

1990 yılında Lefkoşa'da doğdu.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı.
2014 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.
7 yıl eğitim sektöründe Öğrenci İşleri Sorumlusu olarak görev yaptı.
Film izlemeyi, yürüyüş yapmayı ve müzik dinlemeyi çok seviyor.
Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Okul Asistanı olarak görev yapıyor.

Oğuzcan Ekiz Oğuzcan Ekiz
Oğuzcan Ekiz İngilizce Öğretmeni
Oğuzcan Ekiz
Oğuzcan Ekiz İngilizce Öğretmeni oekiz@fideokullari.k12.tr

1994 yılında Giresun'da doğdu. Lise eğitiminin sonuna kadar bu şehirde yaşadı. 2012'de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi boyunca TEMA için gönüllü çalışmalarda bulundu. Mezun olduktan sonra 2016 yılında İstanbul'a yerleşti. Çeşitli özel okullarda (ERA Koleji, GEO Koleji, İSTEK Okulları) farklı yaş gruplarına İngilizce öğretmenliği yaptı. Bu deneyimi süresince bir IB DP adayı okulda CAS Koordinatörlüğü ve otorize bir IB okulunda PYP sertifikası alarak İngilizce öğretmenliği yaptı.

Oğuzcan öğretmenlik deneyimi boyunca 21. yüzyıl becerilerine odaklanarak "Critical Thinking Skills", "Approaches to Learning" ve "Student Agency" eğitimleri aldı.

Okumayı çok seviyor. Spora ve spor tarihine oldukça ilgili. Ayrıca kendisi bir sinemasever. Filmler hakkında konuşmayı ve tartışmayı da çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Onur Kurtuluş Kara Onur Kurtuluş Kara
Onur Kurtuluş Kara İlkokul Müdürü
Onur Kurtuluş Kara
Onur Kurtuluş Kara İlkokul Müdürü okara@fideokullari.k12.tr

İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Özel İzmir SEV İlköğretim Okullarında Yaratıcı Drama ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yaptı. Çağdaş Drama Derneğinin Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programını tamamlayarak Yaratıcı Drama Lideri/Eğitmeni unvanını aldı. Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinde başkan yardımcılığı yaptı. İzmir Educators Network ve Öğrenme Meraklıları Eğitim Kooperatifinin kurucularından biridir. Ayrıca yine kurucularından biri olduğu Oyun Hamuru Tiyatrosunda oyunculuk ve eğitmenlik yapıyor.

Birçok ulusal, uluslararası seminer, TÜBİTAK destekli proje ve festivalde bildiriler sundu ve atölye çalışmaları yürüttü. Doğaçlama tiyatro, oyun ve hareket eğitimi, oryantiring, yaratıcılık ve alternatif eğitim konuları üzerine çalışıyor.

“Oyun ve Fiziki Etkinlikler Öğretimi” kitabının yazarıdır. “Okul Öncesinden İlköğretime Kuramdan Uygulamaya Drama”, “Beden Eğitimi Öğretmenliği Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi” ve “İlkokul İçin 21. Yüzyıl Becerileri Meraklısına Drama Atölyeleri” kitaplarının yazarlarındandır.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İlkokul Müdürü olarak görev yapıyor.

Ömer Kubilay Yan Ömer Kubilay Yan
Ömer Kubilay Yan Stajyer Sınıf Öğretmeni
Ömer Kubilay Yan
Ömer Kubilay Yan Stajyer Sınıf Öğretmeni oyan@fideokullari.k12.tr

1994 yılında Erzurum/Oltu’da doğdu. Balıkesir Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında tüplü dalışta 3. Yıldız Cmas dalgıcı oldu, dalış teknelerinde eğitmen asistanı olarak görev yaptı, "Amatör Denizci" belgesi aldı. Üniversitede okurken ayrıca amatör olarak tiyatro çalışmalarına katıldı. 120 saatlik Drama Atölyesi programını tamamladı.

"Mutlu Öğrenme Sınıfları ve Mutlu Çocuklar Çalıştayı"nda öğrendikleri, öğretmenlik yolunu çizmesinde ona katkı sağladı.

Çocuk Sanat Festivallerini takip edip, katılmaya özen gösteriyor. Otostop yaparken farklı bakış açılarına sahip insanlarla bir araya gelmekten, gökyüzünü izleyip hayal kurmaktan keyif alıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Stajyer Öğretmen olarak görev yapıyor.

Ömer Yıldırım Ömer Yıldırım
Ömer Yıldırım Türkçe Öğretmeni
Ömer Yıldırım
Ömer Yıldırım Türkçe Öğretmeni oyildirim@fideokullari.k12.tr

6. sınıfta Türkçe öğretmeni olmaya karar verdi. Türkçe öğretmeninin kendisinin "çocukluk kahramanı" olduğuna inanıyor.

Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliğini bitirdikten sonra İstanbul'da çeşitli özel okullarda Türkçe Öğretmeni olarak görev aldı.

Doğayı ve müziği çok seven Ömer, dünyaya yeniden gelirse ağaç olarak yaşamayı istiyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Özge Gökalp Öndeş Özge Gökalp Öndeş
Özge Gökalp Öndeş Sınıf Öğretmeni
Özge Gökalp Öndeş
Özge Gökalp Öndeş Sınıf Öğretmeni ogokalp@fideokullari.k12.tr

1990 yılında Ağrı'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Üstün Zekâlılar Öğretmenliğini bitirdi. Bahçeşehir Üniversitesinde "Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Eğitimi" alanında yüksek lisansını tamamladı. Çalıştığı kurumlarda üstün zekâlı ve yetenekli çocukların yanı sıra özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarla da çalıştı.

Yaratıcı Drama Liderliği eğitim programı proje çalışmasını 2019 yılında tamamladı ve Yaratıcı Drama Eğitmeni olmaya hak kazandı. Öğrencilik yılları boyunca çeşitli STK'lar ile gönüllü çalışmalar yürüttü. "Sokak Lambası", "Bilim Elçileri", "Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz" projeleri bunlardan bazılarıdır. İstanbul Üniversitesinin Toplum Gönüllülerine bağlı öğrenci biriminde Eğitim Sorumlusu görevinde bulundu.

Amatör fotoğrafçılıkla uğraşıyor, bisiklet sürmeyi çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Özge Sönmez Özge Sönmez
Özge Sönmez Finans Sorumlusu
Özge Sönmez
Özge Sönmez Finans Sorumlusu osonmez@fideokullari.k12.tr

1994 yılında Samsun'da doğdu. Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Tezli Yüksek Lisans programına başladı, eğitimi tez aşamasında devam ediyor.

Hayvanları çok seviyor.

Fide Okullarında Finans Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Özlem Kalafat Özlem Kalafat
Özlem Kalafat Ortaokul Müdür Yardımcısı & Ölçme Değerlendirme Uzmanı
Özlem Kalafat
Özlem Kalafat Ortaokul Müdür Yardımcısı & Ölçme Değerlendirme Uzmanı okalafat@fideokullari.k12.tr

1983 yılında Muş’ta doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi olan Kalafat, babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin pek çok farklı şehrindeki okullarda eğitim yaşantısını tamamladı. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede Eğitim Programları ve Öğretim alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladı.

2005 yılında İstek Vakfı Acıbadem Okullarında başladığı çalışma yaşantısına, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, Yönder Okulları, Geo Koleji ve İlk Beş Okullarında devam etti. Çalıştığı okullarda bilişim teknolojileri öğretmenliği, eğitim teknolojileri, ölçme değerlendirme alanlarında uzmanlık, koordinatörlük ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Ortaokul Müdür Yardımcısı ve Ölçme Değerlendirme Uzmanı olarak görev yapıyor.

Saadet Girit Saadet Girit
Saadet Girit Görsel Sanatlar Öğretmeni
Saadet Girit
Saadet Girit Görsel Sanatlar Öğretmeni sgirit@fideokullari.k12.tr

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim/Heykel bölümünü bitirdi. Görsel sanatlar öğretmeni olarak farklı kurumlarda görev aldı.

Çocuklarla alternatif sanat uygulamaları yapıyor ve çocuklarla olmanın gülümsemek için hep bir neden sağladığına inanıyor.

Bir yandan seramik, heykel ve resim çalışmalarına devam ederken bir yandan da masal anlatıcılığı ve ritmik sanatlar dahilinde ukulele kullanımı ile ilgileniyor. Spor yapmaktan ve doğada zaman geçirmekten ayrıca keyif alıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Safiye Kara Safiye Kara
Safiye Kara Temizlik Sorumlusu
Safiye Kara
Safiye Kara Temizlik Sorumlusu skara@fideokullari.k12.tr

1986 yılında Ardahan'da doğdu. Evli ve iki çocuk annesidir.

Safiye bu yıl Fide Okulları'nda temizlik sorumlusu olarak görev alacak.

Sedat Uluocak Sedat Uluocak
Sedat Uluocak Güvenlik Sorumlusu
Sedat Uluocak
Sedat Uluocak Güvenlik Sorumlusu suluocak@fideokullari.k12.tr

1981'de İstanbul'da doğdu. Evli ve bir çocuk babası olan Sedat boş zamanlarında futbol oynamayı ve maç izlemeyi seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Güvenlik Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Selen Balcı Selen Balcı
Selen Balcı İngilizce Öğretmeni
Selen Balcı
Selen Balcı İngilizce Öğretmeni sbalci@fideokullari.k12.tr

1994 yılında Rize'de doğdu. 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimine başladı. Bu süre içinde Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında Gönüllü Destek Öğretmen, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda kısmi zamanlı Asistan Öğretmen, Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programında Asistan Araştırmacı ve Laz Enstitüsünde Lazca Öğretmeni olarak görev yaptı. Lazca çocuk kitapları serisi kapsamında Pollyanna'yı Lazca'ya çevirdi. Lisans eğitiminin son yılında Açı Okulları ve İstanbul Erkek Lisesinde görev aldı.

Uzun yıllardır voleybol ve kara kalem resimle ilgileniyor. Gülümsemek için hep bir nedeni var.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Selin Arıgün Selin Arıgün
Selin Arıgün Matematik Öğretmeni
Selin Arıgün
Selin Arıgün Matematik Öğretmeni sarigun@fideokullari.k12.tr

1990 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Kartal Yüksel İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitiminde burs kazanarak 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında Yeditepe Üniversitesi Matematik Atölyesinde Gönüllü Eğitmenlik ve Koordinatörlük yaptı. Çalıştığı okullarda Yeditepe Üniversitesiyle iş birliği yaparak öğrencilerini Matematik Öğretmenliği bölümündeki Materyal derslerine dahil etti ve üniversitenin yürütmüş olduğu "Matematikte Materyal Kullanımı Nasıl Olur?" projesinde aktif olarak görev aldı. 2012 yılında Nesin Matematik Köyünde gönüllü ablalık yaptı. Son 7 senedir ise ortaokul sınav grubu ile çalışmalar yürütüyor.

Amatör bir Kalimba sanatçısı, eğitimli bir fotoğrafçı... Aynı zamanda puzzle yapmayı, kitap okumayı ve yemek yapmayı çok seven Selin, evli ve 1 çocuk annesi.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Matematik Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Selin Kaya Selin Kaya
Selin Kaya Sınıf Öğretmeni
Selin Kaya
Selin Kaya Sınıf Öğretmeni skaya@fideokullari.k12.tr

1989 yılında İstanbul'da doğdu. 2007 yılında Çapa Anadolu Öğretmen Lisesini, 2011 yılında da Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Bir süre drama ve oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Marmara Eğitim Kurumlarında Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. Bu süreçte IB eğitimlerine katıldı.

Fındık toplamak, pekmez yapımı elinden gelen işlerdir. Doğanın, sanatın sunduğu güzelliklerin peşinden gitmeyi sever.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Selin Simsar Demir Selin Simsar Demir
Selin Simsar Demir Sınıf Öğretmeni
Selin Simsar Demir
Selin Simsar Demir Sınıf Öğretmeni ssimsar@fideokullari.k12.tr

1991 yılında Çorum'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Özel Dadyan Ermeni Okulunda sınıf öğretmenliği yaptı. Bu dönem boyunca Pass Teoremi eğitimini tamamladı ve ilkokul düzeyinde içerikler geliştirip uyguladı. Eğitim ortamlarına teknolojinin dahil edilmesi konusunda ETUSP'yi (Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı Sertifika Programı'15) tamamladı.

Keman çalar, resim yapar ve seyahat etmeyi sever.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Sinem Bayraktar Sinem Bayraktar
Sinem Bayraktar Müzik Öğretmeni
Sinem Bayraktar
Sinem Bayraktar Müzik Öğretmeni sbayraktar@fideokullari.k12.tr

1989 yılında Aydın’da doğdu. Keman eğitimine ortaokul yıllarında başladı. Aydın Yüksel Yalova Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü maestro olarak tamamladıktan sonra 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Anabilim Dalından mezun oldu.

Öğretmenlik mesleğine Özel Marmara İlkokulunda başladıktan sonra 2013-2021 eğitim öğretim yılları arasında FMV Özel Işık Okullarında hem müzik öğretmeni hem de Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Kerstin BOPP, Rupert BOPP, Sonja BECK, Olympia AGALIANOU, Salvo RUSSO’nun Beden Perküsyonu ve Orff seminerlerine katıldı. Ulusal ve Uluslararası koro yarışmalarında derece aldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesinin koro şefi ile koro şefliği ve koroda ses eğitimi üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Takım Olma ve Liderlik, Mindfulnes eğitimlerini tamamladı.

Fide Okulları İdealtepe ve Süreyyapaşa Kampüsünde Müzik Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Sumru Boğan Efe Sumru Boğan Efe
Sumru Boğan Efe Türkçe Öğretmeni
Sumru Boğan Efe
Sumru Boğan Efe Türkçe Öğretmeni sefe@fideokullari.k12.tr

11 Mayıs 1987’de İstanbul’da doğdu. Galileo Galilei İtalyan Lisesini ve İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Ortaokul yıllarında okuduğu “Çalıkuşu” romanı ile öğretmen olmaya karar verdi.

İyi ve güzel olan her şeyi korumak ve çoğaltmak gerektiğini, bunun da ilk önce çocuklarla başarılacağını düşünüyor. En büyük isteği topluma mutlu, düşünceli, hümanist nesiller kazandırmak ve öğrencilerinin hayatında güzel izler bırakmak.

Kitap okumayı, çocuklarla ilgili sivil toplum kuruluşlarında çalışmayı, yabancı dil öğrenmeyi ve yeni ülkeler görmeyi seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Şamil Çiftçi Şamil Çiftçi
Şamil Çiftçi Sınıf Öğretmeni
Şamil Çiftçi
Şamil Çiftçi Sınıf Öğretmeni sciftci@fideokullari.k12.tr

1982 Gaziantep'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep'te tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Çalıştığı kurumlarda üstün yetenekliler eğitimi, ölçme-değerlendirme ve hızlı okuma eğitimi alanlarında çalışmalar yaptı. IB programları ve öğrenci koçluğu eğitimleri aldı.

Sokak fotoğrafçılığı yapıyor. Bitki yetiştirmek, tamirat yapmak, yeni lezzetler keşfetmek ve doğayla iç içe olmak en sevdiği uğraşlar. Teknolojiyi yakından takip ediyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Şeyma Ülper Şeyma Ülper
Şeyma Ülper Bilgisayar Öğretmeni
Şeyma Ülper
Şeyma Ülper Bilgisayar Öğretmeni sulper@fideokullari.k12.tr

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Lise yıllarında yazılım alanına olan ilgisi üzerine lisansını Marmara Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri ve Eğitimi bölümünde tamamladı ve Marmara Teknoloji Üssü Kulübünde 3 yıl Başkan Yardımcılığı yaptı.

Yazılım sektörü ve uzaktan eğitim sektöründe çalışmalar yaptı ve bu konuda yarışmalara katılıp derece aldı.

"Eğitimde Teknoloji Kullanımı" branş öğretmenleri eğitiminde (ETUSP) eğitmen olarak görev aldı. Birçok özel okulda ve FATİH projesi kapsamında devlet okullarına eğitim veriyor. Google Okulu, Eğitimde Ipad Kullanımı, 3D Teknoloji, Arttırılmış Gerçeklik, Robotik, Kodlama ve Maker Hareketi ile ilgileniyor.

Samsung Bilişim Mucitleri projesinde gönüllü eğitmenlik yaptı ve 2015 yılında Microsoft'un Yenilikçi Uzman Eğitmeni seçildi.

Hobi olarak ilgilendiği Maker Hareketi'ni Kodlamaker girişimine dönüştürdü ve 2015 yılından bu yana çeşitli kurumlarda eğitimler veriyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Bilgisayar Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Tuğçe Gündüz Tuğçe Gündüz
Tuğçe Gündüz Psikolojik Danışman
Tuğçe Gündüz
Tuğçe Gündüz Psikolojik Danışman tgunduz@fideokullari.k12.tr

1992 yılında Samsun'da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Kolejinde 6 yıl çalıştı.

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Yüksek Lisans Programını tamamladıktan sonra Üstün Zekalı ve Yetenekliler Yüksek Lisans Programına başladı, tez süreci devam ediyor.

Her dokunuşun çocukların hayatında iz bırakacağının farkında ve bu nedenle mesleğini çok seviyor. Hayatındaki olumsuzluklarla barışabilen, heyecanını kaybetmeyen, kendini seven bireyler yetiştirdiğini gördükçe; kendisini sürekli yenilemesi gerektiğini düşünüp, heyecanlanarak motive oluyor.

Yemekler üzerine konuşmayı çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Tuğçe Küpeli Tuğçe Küpeli
Tuğçe Küpeli Psikolog
Tuğçe Küpeli
Tuğçe Küpeli Psikolog tkupeli@fideokullari.k12.tr

1993 yılında Ankara’da doğdu. 2016 yılında Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Lisans öğrenimi sırasında özel eğitim merkezlerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve hastanelerde çocuk-ergen grubu ile çalıştı. Çocuk Değerlendirme Paketi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Klinik Gözlem Bataryası, Dikkat Testleri, WÇZÖ- IV, Oyun Terapisi, Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık, D.I.R. Floortime ve Ergenlere Yönelik Cinsel Sağlık Eğitimi alanlarında eğitimlerini tamamladı. Çeşitli özel eğitim merkezlerinde ve Maya Okullarında psikolog olarak görev aldı. Şu anda klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Seyahat etmek ve yeni kültürleri tanımak hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ayrıca fotoğraf çekmeyi, ekstrem sporlarla ilgilenmeyi ve tiyatroyu çok seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.

Uğur Kaya Uğur Kaya
Uğur Kaya Uygulamalı Dersler ve Atölyeler Koordinatörü
Uğur Kaya
Uğur Kaya Uygulamalı Dersler ve Atölyeler Koordinatörü ukaya@fideokullari.k12.tr

1986'da Diyarbakır'da doğdu. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar (Resim-Heykel) bölümünü kazandı. ÇAÇA Derneğinde (Çocuklarla Aynı Çatının Altında) gönüllü olarak Batman, Mardin ve Diyarbakır'da çocuk şenlikleri düzenledi. İsveç'te 1 ay genç liderler eğitimi aldı. ÇAÇA'da (Diyarbakır) profesyonel olarak 2009-2013 yılları arasında Sanat Atölyesi Koordinatörü ve Proje Sorumlusu olarak görev yaptı. Bilgi Üniversitesinden "2013 Genç Sosyal Girişimci" ödülü aldı. Boğaziçi Üniversitesinde Doç. Dr. Serra Müderrisoğlu'ndan "Travma" eğitimi, "Çocuk Yaklaşımı ve Hassasiyeti", "Kritik Durum Çözme ve Aile içi Şiddetin Önlenmesi"ne yönelik eğitimler ve Bilgi Üniversitesinden "Liderlik" eğitimi gibi birçok eğitim aldı. 2014 yılında 3. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali'nde Koordinatör olarak görev yaptı. TEGV'de (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Ateş Böceği eğitim programında Sanat Eğitmeni ve Proje Sorumlusuydu. 2014-2018 yıllarında çeşitli okullarda Sanat Öğretmenliği yaptı. Borusan Contemporary Perili Köşk Müzesinde Sanat Eğitmeni olarak görev yaptı. SKYGD'de (Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği) mülteci çocuklarla çalışıyor, ÇOÇA (İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi) ve KODA'ya (Köy Okulları Değişim Ağı) destek veriyor.

Bunların yanı sıra sanatçı olarak da çeşitli sergilere katılarak sanatçı kimliğini devam ettiriyor (2016 İmago Mundi İtalya, 2009 Munzur Kültür ve Doğa Festivali, 40'lar /Birlikte Çokluk, Çoklukta Birlik sergisi Tunceli, EngelSizSiniz Diyarbakır).

Fide Okullarında Uygulamalı Dersler ve Atölyeler Koordinatörü olarak görev yapıyor.

Yaprak Angie Önel Yaprak Angie Önel
Yaprak Angie Önel İngilizce Öğretmeni
Yaprak Angie Önel
Yaprak Angie Önel İngilizce Öğretmeni yonel@fideokullari.k12.tr

1972 yılında ailesi ile beraber Sydney Avustralya'ya göç etti. 1990 yılında Sydney Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Türkiye’ye yerleşti. Uzun yıllar Türkiye'de yaşadıktan sonra Sydney’e döndü ve hayalinde önemli bir yere sahip olan İngilizce öğretmenliği için International Teaching College Sydney’de eğitim aldı. 2008’de İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2 sene boyunca Rockdale College Sydney’de, Avustralya'da yaşayan ve İngilizce bilmeyen göçmenlerin eğitmeni olarak görev yaptı ve Colonial Preschool Sydney'de İngilizce bilmeyen çocuklarla ESL İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı. 2012 yılında Türkiye’de öğretmenlik yapmak üzere İstanbul’a döndü. Irmak Okullarında ve Okyanus Anaokulunda Native İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı. Ayrıca 2012 yılında Oxford University Teacher’s Academy-Principles and Practices for Teaching English programlarını tamamladı.

Yaprak Angie; kitap okumayı, kızıyla zaman geçirmeyi ve arkadaşlarıyla Türk kahvesi içmeyi seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Yasemin Erkaynak Yasemin Erkaynak
Yasemin Erkaynak Sınıf Öğretmeni
Yasemin Erkaynak
Yasemin Erkaynak Sınıf Öğretmeni yerkaynak@fideokullari.k12.tr

1982 yılında İstanbul Samatya'da doğdu. Liseyi Şehremini Lisesinde okuduktan sonra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı. İlk görev yeri Özel Darüşşafaka İlköğretim Okulu olan Yasemin, sonraki 6 yıl boyunca PYP uygulamaları ile ilgili eğitim aldı. Robert Koleji ve Marmara Eğitim Kurumlarında "Eğitimde İyi Örnekler" kapsamında ders sunumları yaptı. FMV Işık Okullarında çalıştı.

Yasemin yazarak, okuyarak, izleyerek ve gezerek yaşlanmayı umuyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Yasemin Onay Yasemin Onay
Yasemin Onay İdari İşler Sorumlusu
Yasemin Onay
Yasemin Onay İdari İşler Sorumlusu yonay@fideokullari.k12.tr

1980 yılında Antalya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı.

Yasemin kitap okumayı, yemek yapmayı, gezmeyi ve gittiği mekânların fotoğraflarını çekmeyi çok seviyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde İdari İşler Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Yeşim Beşli Yeşim Beşli
Yeşim Beşli İngilizce Öğretmeni
Yeşim Beşli
Yeşim Beşli İngilizce Öğretmeni ybesli@fideokullari.k12.tr

1988 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2013’te Adnan Menderes Üniversitesi Filoloji bölümünden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. TESOL (Teaching in English to Speakers of Other Languages) sertifikasını aldı. 2013-2016 yılları arasında dil okullarında çeşitli yaş grupları ile çalıştı. Era Kolejleri ve Bahçeşehir Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak görev aldı.

Mentoring, Differentiated Instruction, Young Learner Teaching, Technology in the Classroom, Classroom Management Skills, CLIL (Exploring Content and Language Integrated Learning) eğitim, seminer ve konferanslarına katıldı. ERASMUS kapsamında proje koordinatörlüğü yaparak farklı ülkelerde birçok okul ile çalışmalar gerçekleştirdi.

Yeşim, Z kuşağının öğretmeni olmak için teknolojinin derslere entegre edilmesine ve eğlenerek öğrenmeye önem veriyor.

Farklı ülkeleri gezmek, yeni kültürler tanımak, kitap okumak, müzik dinlemek başlıca ilgi alanları arasında yer alıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Zeynep Çetinkaya Zeynep Çetinkaya
Zeynep Çetinkaya Okul Asistanı
Zeynep Çetinkaya
Zeynep Çetinkaya Okul Asistanı zcetinkaya@fideokullari.k12.tr

Elazığ'da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2 yıl bir şirkette Satış Müdürü olarak görev yaptı. Ardından özel okulda çalışmaya başladı. Çocukları çok sevdiği için çalışma hayatına eğitim alanında devam etmeye karar verdi. 21 yıldır özel okullarda Yönetici Asistanlığı ve Öğrenci İşleri Sorumlusu olarak görev yapıyor. 1 kız çocuğu olan Zeynep; kızı ile gezmeyi, sinema ve tiyatroya gitmeyi seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Okul Asistanı olarak görev yapıyor.

Zeynep Gürorman Zeynep Gürorman
Zeynep Gürorman Kurumsal İletişim Yöneticisi
Zeynep Gürorman
Zeynep Gürorman Kurumsal İletişim Yöneticisi zgurorman@fideokullari.k12.tr

İzmit'te doğdu. Bebekliği, çocukluğu ve gençlik yıllarını Bursa'da yaşadı. Bursa Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde okurken Bursa'nın ilk özel radyosu RadyoAktif'te çalışmaya başladı ve radyonun ilk haber spikeri oldu. Ardından ATV A Takımı programında ve Star TV Haber Merkezinde haber muhabiri olarak görev yaptı, çok sayıda haber ve röportaja imza attı.

2005 yılından itibaren Kurumsal İletişim alanında çalışmaya başladı. Çevre Koleji ve Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında Kurumsal İletişim Uzmanı ve Yöneticisi olarak görev yaptı.

Fide Okullarında Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapıyor.