Menü
Ali Koç Ali Koç
Ali Koç Kurucu
Ali Koç
Ali Koç Kurucu akoc@fideokullari.k12.tr

1972'de Kırşehir'de doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında Şırnak Cizre'de sınıf öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Daha sonra felsefe grubu öğretmeni, müdür yardımcısı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda eğitim uzmanı olarak çalıştı. 2004 yılında devlet memurluğundan istifa ederek TED Batman Koleji okul müdürü olarak çalışmaya başladı. Farklı özel okullarda okul müdürlüğü ve genel müdürlüğü yapmasının ardından 2011 yılında kendi eğitim danışmanlık şirketi Likya Danışmanlık'ı kurdu. Likya Danışmanlık'ta özel okullara insan kaynakları ve kurumsal danışmanlık hizmetleri verdi. 2013 yılında, temel amacı eğitimin gelişmesine ve daha iyiye doğru evrilmesine katkı sağlamak olan fikir platformu egitimpedia.com'u kurdu.

Eğitim sektörünün her alanında edindiği deneyimleriyle Fide Okullarını açtı.

Aslı Gülsem Aslı Gülsem
Aslı Gülsem Etkinlik ve Atölye Koordinatörü
Aslı Gülsem
Aslı Gülsem Etkinlik ve Atölye Koordinatörü agulsem@fideokullari.k12.tr

Ankara'da doğdu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Hacettepe Üniversitesinden İngilizce Öğretmenliği formasyonu aldı. Üniversiteden sonra İsviçre'ye dil öğrenmeye gitti. Fransızca ve Almanca dillerini öğrendi. 2004 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Antalya'da turizm alanında çalıştı. 2007 yılında TED Alanya'da İngilizce öğretmenliğine başladı. 2011 yılından itibaren İstanbul'da özel bir kurumda İngilizce Öğretmenliği yaptı. Uluslararası Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Polonya ve Berlin'deki kardeş okullar ile öğrenci değişimi programını yürüttü ve uluslararası müzik festivallerinde öğrencilere lider öğretmen olarak eşlik etti.

Fotoğraf çekmek, farklı ülkeleri gezmek, sanatla ilgilenmek, yüzmek, yemek yapmak başlıca ilgi alanlarıdır.

Fide Okullarında Etkinlik ve Atölye Koordinatörü olarak görev yapıyor.

Aslı Hercihan Aslı Hercihan
Aslı Hercihan İngilizce Öğretmeni
Aslı Hercihan
Aslı Hercihan İngilizce Öğretmeni ahercihan@fideokullari.k12.tr

1995 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitiminde tam burs kazanarak Amerika'da 1 sene geçirdi. 2018 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında Türk İşaret Dili ve İspanyolca eğitimi aldı, Erasmus Programı'yla Çekya'da bulundu.

2018-2020 yılları arasında Bilfen Okullarında CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımı ile İngilizce sınıf öğretmenliği yaptı.

2013'ten beri bir kültürlerarası değişim programında aktif gönüllü olarak çalışıyor, aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyesi. Farklılıklarımızın bizi zenginleştirdiğine inanıyor. Hayalleri, dünyadaki farklı kültürleri tanımak ve Kuzey Işıkları'nı görmek.

Günlük hayatında arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor, kickbox eğitimi alıyor ve turuncu rengine bayılıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsü'nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ayşe Altuntaş Ayşe Altuntaş
Ayşe Altuntaş Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni
Ayşe Altuntaş
Ayşe Altuntaş Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor ve Sporcu Sağlığı Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak on beş yıl farklı özel eğitim kurumlarında görev aldı. Basketbol, yüzme branşlarında antrenörlük yaptı. Basketbol branşında kız ve erkek takımlarında iki Türkiye Şampiyonluğu yaşadı.

Scuba diving ve fotoğraf çekmek özel ilgi alanları arasında yer alıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ayşe Özlem İnci Ayşe Özlem İnci
Ayşe Özlem İnci Beden Eğitimi Öğretmeni
Ayşe Özlem İnci
Ayşe Özlem İnci Beden Eğitimi Öğretmeni oinci@fideokullari.k12.tr

1985 yılında doğdu. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu bitirdi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programına dahil olmaya hak kazandı. Hentboldaki sporcu ve antrenörlük geçmişinin yanı sıra çeşitli alanlarda düzenlenen spor kamplarında Etkinlik Sorumlusu olarak görev aldı.

6. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi Ejer'de, "Okul öncesi ve 1. Sınıf Ebeveynlerinin Çocuklarını Spora Yönlendirme Amaçlarına Karşılaştırmalı Bir Bakış" başlıklı makalenin sunumunu gerçekleştirdi. Muhtelif edebiyat dergilerinde öyküleri, yazıları ve röportajları yayımlanıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Ayşe Öztürkçe Ayşe Öztürkçe
Ayşe Öztürkçe Sınıf Öğretmeni
Ayşe Öztürkçe
Ayşe Öztürkçe Sınıf Öğretmeni aozturkce@fideokullari.k12.tr

Çukurova Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliği - Okul Öncesi Öğretmenliği (Çift Anadal Programı) programlarını eş zamanlı olarak bitirdi.

2014-2016 yılları arasında YGA ve AIESEC gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak sorumluluk alıp, liderlik ve moderatörlük eğitimi aldı. YGA’da Yıldızlar Liderlik Projesinde 7. sınıf öğrencilerine lider koçluğu yaptı. Üniversite Liderlik Programını başarıyla tamamlayıp "Liderlik" kamplarına katılmaya hak kazandı.

Şu anda Marmara Üniversitesinde Okul Öncesi Eğitimi üzerine yüksek lisans yapıyor. 6. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi Ejer'de, "Okul öncesi ve 1. Sınıf Ebeveynlerinin Çocuklarını Spora Yönlendirme Amaçlarına Karşılaştırmalı Bir Bakış" başlıklı makalenin sunumunu gerçekleştirdi. Yüksek Lisans bitirme tezinde "Erken Okuryazarlık ve Zihin Kuramı Becerileri" konuları üzerinde çalışıyor. Farklılaştırılmış eğitim, karşılaştırmalı eğitim ve dinamik değerlendirme alanlarıyla ilgileniyor, bu alanlarda kendini geliştiriyor.

Seyahat etmeyi, farklı kültürleri tanıyıp dünyasını genişletmeyi seviyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Betül Turan Betül Turan
Betül Turan Temizlik Sorumlusu
Betül Turan
Betül Turan Temizlik Sorumlusu bturan@fideokullari.k12.tr

1977 yılında Sivas'da doğdu. İlkokulu Sivas Suşehri'nde okudu. Evli ve iki çocuk annesi olan Betül boş zamanlarında müzik dinlemeyi, bilgisayar oyunları oynamayı, gezmeyi, alışveriş yapmayı seviyor.

Fide Okullarında temizlik görevlisi olarak çalışıyor.

Buket Karadeniz Buket Karadeniz
Buket Karadeniz Sınıf Öğretmeni
Buket Karadeniz
Buket Karadeniz Sınıf Öğretmeni bkaradeniz@fideokullari.k12.tr

1992 yılında Kocaeli'de doğdu. 2014 yılında Amasya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında diksiyon, beden dili, liderlik ve takım çalışması, mülakat teknikleri eğitimlerine katıldı. Kocaeli Hedise Evyap İlkokulunda bir yıl çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği "Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu"na katıldı. İki yıl Özel Yıldız Yağmuru Rehabilitasyon Merkezinde görev aldı. 2016-2019 yılları arasında Bilfen Halkalı İlkokulunda çalıştı. Çalıştığı süre boyunca hızlı okuma teknikleri, dokuz tip mizaç modeli, öğrenme stilleri gibi çeşitli hizmetiçi eğitimlere katıldı.

Eğitim, çocuk gelişimi, psikoloji alanlarıyla ilgilenen Buket; kitap okumayı, doğada zaman geçirmeyi seviyor. Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini bu yıl tamamlamayı hedefliyor. Yogaya ve spora vakit ayırıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Cansu Ağaçdiken Cansu Ağaçdiken
Cansu Ağaçdiken İngilizce Bölüm Koordinatörü
Cansu Ağaçdiken
Cansu Ağaçdiken İngilizce Bölüm Koordinatörü cagacdiken@fideokullari.k12.tr

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılında öğretmenlik becerilerini geliştirmek adına İngiltere’de bulunan ITTC Enstitüsüne (International Teaching and Training Centre) katıldı ve TESOL (Teaching in English to Speakers of Other Languages) sertifikasını aldı. Türkiye’ye döndükten sonra ilk olarak Doğa Okullarında ardından Bahçeşehir Kolejinde ve son olarak İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında görev yaptı. Öğretmenlik hayatı boyunca; Young Learner Teaching and Very Young Learner Teaching, Key to 21st Century Skills and Differentiated Instruction, International Bilingual Education Conference, Professional Development Conference, Junior Mun gibi eğitim, seminer ve konferanslara katıldı. 2019 yılında Sabancı Üniversitesinin SLTEP (Öğretmen Mentörlüğü) programını tamamladı.

Cansu; sokak hayvanları ile ilgilenmeyi, evindeki kedisi ile oynamayı, sahilde paten kaymayı, arkadaşlarına yemek yapmayı ve spor yapmayı çok seviyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde İngilizce Bölüm Koordinatörü olarak görev yapıyor.