Menü
Gizem Anlama

Gizem Anlama Psikolojik Danışman ganlama@fideokullari.k12.tr

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Doğduğu mahallede her sabah kürsünün üzerine çıkıp eline oyuncak bir mikrofon alıp bağıra bağıra şarkı söyleyerek insanları uyandırmasıyla tanınırdı. O küçük kız büyüdü ve kendi çocukluğunu anlamlandırmak, başka çocuklara, çocukluklara temas etmek için psikoloji eğitimini tamamladı.

Eğitimi sırasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde iki yıl, GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesinde altı ay staj yaptı.

2016 yılında mezun olduktan sonra üç yıl Üstün Dökmen Akademisi Küçük Şeyler Anaokulunda, iki yıl YÖM Okullarında okul psikoloğu olarak görev yaptı.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve TAT Eğitimi, İstanbul Üniversitesinden CAS Testi Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-IV Eğitimi aldı. Psike İstanbul Derneğinde Psikanalize Giriş seminerlerine katıldı ve Bütüncül Psikoterapi eğitimini tamamladı.

Örgü örmeyi, bisiklet sürmeyi seviyor. Şimdilerde düşe kalka paten kaymayı öğreniyor. Elindeki o oyuncak mikrofonu hiç bırakmadı. Bırakmayı da düşünmüyor. Çocukla temas etmeyi sürdürdüğü her ânın, çocukluğundaki şarkıyı hiç susturmayacağına inanıyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.