Menü
Kader Demirok

Kader Demirok Psikolojik Danışman kdemirok@fideokullari.k12.tr

1996 yılında İstanbul'da doğdu. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında İspanya'da Erasmus Değişim Programı öğrencisi olarak bir dönem eğitim aldı, çift dilli bir okulda anaokulu ve ilkokul kademesinde yardımcı öğretmen olarak staj yaptı. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve giriş düzeyinde Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimlerini aldı.

Mesleğe, farklı gelişen bireylere temas ederek başladı. Otistikler Derneği'nin entegrasyon kamplarına katıldı, alternatif gelişim projesinde stajyer olarak bulunduğu sürede sanatın iyileştiriciliğine ve birlikte yaşama dair önemli deneyimler edindi. İyi Sosyal Kooperatif Girişimi bünyesinde topluluk temelli hizmetlerle tanıştı, akran destek modelinin Türkiye'de yaygınlaştırılma çalışmalarına katkı sundu, Hollanda'dan alan uzmanlarının katıldığı konferansın genel koordinatörlüğünü yaptı.

Okulu seven bir çocuk olarak öğretmenlik hep hayaliydi. Lisede psikoloji dersinde bilinç dışı kavramını öğrenmesiyle birlikte psikolojiye yöneldi. Okuma yazmayı öğrendiği günden bu yana kitaplarla bir arada; yazıyor ve kelimelerle kurulan dünyayı çok seviyor. Çeşitli edebiyat dergilerinde şiirleri yayınlandı.

Kendi gibi psikolojik danışman olan ekip arkadaşıyla psikogozluk.com'u kurdu. Psikoloji bilgisinin herkes için erişilebilir olmasını umdukları bu yolda içerik üretmeye devam ediyor. Sesi duyulmayan çocuklara kulak olma arzusundan güç alarak, bireyin iç dünyasını irdelemeyi ve iyileşme potansiyelini keşfetmeyi her defasında yeniden seviyor.

Fide Okulları Serpil Yazıcı Kampüsünde Psikolojik Danışman olarak görev yapıyor.