Menü
Sezer Demir

Sezer Demir Genel Müdür Yardımcısı sezerdemir@fideokullari.k12.tr

Balıkesir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir'de, yüksek öğrenimini Pamukkale Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünde tamamladı. 2007 yılında KPSS sonucuna göre bir ilköğretim okuluna Türkçe Öğretmeni olarak atandı. 2007-2016 yılları arasında devlet okullarında Türkçe Öğretmeni olarak çalıştı. 2012-2018 yılları arasında Öğretmen Akademisi Vakfı'nda (ÖRAV) yarı zamanlı olarak yetişkin eğitmenliği görevinde bulundu. ÖRAV'da, Türkiye'nin farklı bölgelerinde çalışan eğitimcilere, kişisel ve mesleki gelişim atölyelerinin ulaştırılmasına destek oldu.

2016 yılında, MEF Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı'nı (ETUSP'15) tamamladı ve eğitim teknolojilerinin öğrenme ortamlarına entegrasyonu üzerine verilen öğretmen eğitimlerine katkı sundu. 2017 yılında Little Thinkers Society'nin 64 saatlik "Çocuklar İçin Felsefe Eğitici Eğitimi"ni tamamladı. 2015'te başladığı Yaratıcı Drama Liderliği Eğitim Programı'nı 2017 yılında "Yaratıcı Drama Yöntemiyle Çocuklarla Felsefe" projesini sunarak tamamladı. 2018-2022 yılları arasında Terakki Vakfı Okulları Levent Yerleşkesinde Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1. dönemi boyunca devam eden ve Bahçeşehir Üniversitesinden Doç. Dr. Nihal Yurtseven ile Georgia Southern Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Doğan'ın proje yürütücüsü olduğu "Tasarımcı Öğretmen-UbD" adlı akademik planlama süreçlerini güçlendirmeyi hedefleyen mesleki gelişim eğitimini başarıyla tamamladı.

Bunların yanı sıra 2011 yılından bu yana uzun mesafe (maraton, yarı maraton) koşusuyla ilgileniyor. Adım Adım aracılığıyla ya da kişisel girişimleriyle birçok sivil toplum kuruluşu için (TOG,ÖRAV, BBOM vb.) bağış kampanyaları yürüttü ve onların bilinirliklerine destek oldu. Koşmak, bisiklete binmek ve yürümek hayatının vazgeçilmez birer parçası.

Fide Okullarında Akademiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.