Menü
İbrahim Cebe

İbrahim Cebe Sosyal Bilgiler Öğretmeni icebe@fideokullari.k12.tr

1992 yılında Ayvalık’ta doğdu. 2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdi. Aynı yıl pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp öğretmenliğe başladı. Çeşitli özel okullarda Tarih ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev aldı.

Uluslararası Bakalorya Programı (IB) okul otorizasyonuna 20. Yüzyılda Türkiye Tarihi (TITC) dersiyle katkılar sağladı. Dersin ulusal boyuttaki müfredat çalıştayları başta olmak üzere çeşitli sempozyumlarında yer aldı.

2020 yılında, Türkiye’nin 1950-1960 yılları arası siyasi ve sosyal yapısını analiz eden tezini tamamlayarak Beykent Üniversitesinden uzman tarihçi olarak mezun oldu.

Akademik ve öğretmenlik yaşamının yanı sıra üniversite basın ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, lise öğrencilerine yönelik üniversite tanıtımı, radyo programcılığı gibi farklı alanlarda sosyal yönünü zenginleştirdi. Ayrıca Kızılay ve Çanakkale Leo Kulübünde görevler aldı. Hâlen Akatlar Lions ve Leo Kulüplerinde kulüp amiri, toplantı yönetmeni olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor.

Tam bir kedisever ve arkadaş çevresinde kedilerin yolunu kesip onları sevmekle meşhur.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapıyor.