Menü
İrem Altunel

İrem Altunel Matematik Öğretmeni ialtunel@fideokullari.k12.tr

1998 yılında Tekirdağ’da doğdu. Matematik öğretmenine olan hayranlığı öğretmen olma tutkusuna dönüştü ve 2021 yılında Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca çeşitli kurumlarda matematik dersleri verdi. Çocukluğu boyunca en sevdiği ders matematik oldu ve arkadaşlarına matematiği sevdirmek adına ders anlatma çabası o zamanlarda başladı. Öğretmenlikteki asıl amacı matematik derslerini oyunlaştırıp matematiği herkese sevdirmek.

Lisans eğitimi boyunca halk oyunlarıyla ilgilendi ve çeşitli gösterilerde yer alıp yarışmalara katıldı. En büyük tutkusu üretmek olup ürettiği şeyleri kullanmayı ve hediye etmeyi çok seviyor. Amatör bir seramik zanaatkârı. Çamura dokunmanın bir tür meditasyon olduğuna inanıyor ve herkesin bunu yaşaması için ileride atölye çalışmaları yapmayı düşünüyor.

Seyahat etmeyi, farklı ülkeler ve kültürler tanımayı, kamp yapmayı, gezdiği yerlerin fotoğrafını çekmeyi çok seviyor. Kahve demleme yöntemlerine oldukça ilgili, baristalık eğitimine devam ediyor. Ara ara kalimba çalıyor. Sanatın ve doğanın iyileştirici gücüne inanıyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Matematik Öğretmeni olarak görev yapıyor.