Menü
Ecem Yılmaz

Ecem Yılmaz Klarnet Öğretmeni eyilmaz@fideokullari.k12.tr

1990 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu yarı zamanlı, ortaokulu tam zamanlı olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarında, lise ve üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Klarnet Programında tamamladı. 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayarak öğretmenliğe "merhaba" dedi.

2006 yılından itibaren; klarnet, piyano ve solfej alanlarında, birebir veya toplu olarak özel ders eğitmenliği, 2012'den bu yana da özel okullarda müzik öğretmenliği ile Belediye Konservatuarında klarnet eğitmenliği görevini üstlendi. İTÜ Klasik Müzik Oda Orkestrasında, İstanbul Klarnet Korosunda, İstanbul Film Müzikleri Orkestrasında ve çeşitli çalışma gruplarında klarnet sanatçısı olarak yer aldı.

Müzik alanında birçok seminer, workshop, çalıştay ve diğer ilgili eğitimleri alarak alan becerilerini geliştirdi. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde IBEC IB-İlk Yıllar Sertifika Programını tamamladı ve PYP Eğitimcisi sertifikasını aldı.

Klarnet ve koro eğitiminde büyük önem taşıyan nefes konusunda daha yetkin olabilmek adına, Yeditepe Üniversitesinde ICF onaylı Nefes Teknikleri Koçluğu Sertifika Programını tamamladı.

Roka adında bir kedisi var. Motosiklet ile yollarda olup dünyayı keşfetmeyi seviyor. Bilgi birikimini çocuklara aktarmayı, müziği ve sanatı sevdirerek eğitimlerini güçlendirmeyi önemsiyor.

Fide Okulları İdealtepe Kampüsünde Klarnet Öğretmeni olarak görev yapıyor.