Menü
Elif Sığın

Elif Sığın Sınıf Öğretmeni esigin@fideokullari.k12.tr

1989 yılında İstanbul'da doğdu. 2010 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Mezun olur olmaz özel eğitim kurumlarındaki serüveni başladı. Çanakkale Koleji ve Bahçeşehir Kolejinde çalıştı. Bu sırada Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali'nde eğitmen olarak görev aldı. Ardından Oluşum Drama Enstitüsünden yaratıcı drama eğitimleri almaya başladı. Çocuklarla disiplinlerarası çalışmayı çok seviyor ve kendini bu alanda geliştirmeye devam ediyor.

2016 yılında, doğduğu ve büyüdüğü şehir olan İstanbul'a geri döndü. Yönder Okullarında 4 yıl görev aldı. Bu süreçte çocuk edebiyatı ile yakından ilgilenmeye başladı. Eğitimde iyi örneklerin sunulduğu bir çalıştayda "Tematik Eğitimde Çocuk Kitaplarının Yeri" adlı bir araştırma sunumu yaptı. Bu alanda çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor.

Müzik dinlemeyi çok seviyor. Yeni hedefi ksilofon çalmayı öğrenmek. Doğada vakit geçirmekten ve kamp yapmaktan keyif alıyor. Her fırsatta yeni yerler görmeyi ihmal etmiyor.

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapıyor.